DataLife Engine > Здоров'я > Звичка, яка важливіша для довголіття, ніж ваші гени: два лікарі дали одну й ту саму відповідь

Звичка, яка важливіша для довголіття, ніж ваші гени: два лікарі дали одну й ту саму відповідь


Багато людей можуть замислитися про бажання прожити понад 70-80-90 або навіть 100 років. І водночас залишається невідомим, що відіграє більшу роль - гени чи спосіб життя?

Крім генетики і звичок способу життя, до інших чинників довголіття варто додати доступ до медичної допомоги, вплив навколишнього середовища, рівень стресу і регулярні перевірки на рак. І це ще не враховуючи автомобільні аварії та інші нещасні випадки, які можуть несподівано обірвати життя, пише Parade.

{reklama}

Хоча на довголіття впливає безліч чинників, існує одна звичка, яка має більший вплив на тривалість життя, ніж гени. І вона повністю перебуває під вашим контролем.

Експерт з довголіття, старіння і здоров'я кишечника, доктор Парта Нанді зазначає, що дослідження показують, що гени визначають приблизно 20-30% довголіття, в той час, як спосіб життя і фактори довкілля становлять решту 70-80%.

"Це означає, що здорове старіння і якість життя залежать від того, наскільки активно й усвідомлено ми дбаємо про себе, навіть більше, ніж від наших генів", - каже експерт.

Експерт з довголіття і баріатрії, доктор Мерт Ерогул, також стверджує, що на тривалість життя впливають різні чинники, а не тільки гени. Він пояснює, що хоча деякі захворювання спричинені виключно генетичними причинами і не залежать від способу життя, звички відіграють вирішальну роль у продовженні життя.

Куріння, харчування, фізична активність та індекс маси тіла - все це впливає на те, скільки нам вдасться прожити. Ведення здорового способу життя може продовжити життя до 23 років у чоловіків і до 18 років у жінок.

Яка звичка найважливіша?

Обидва лікарі стверджують, що здорове харчування, регулярні фізичні вправи, достатній сон, наявність значущих стосунків, відмова від тютюну та управління стресом - усе це важливо. Однак доктор Нанді вважає, що харчування відіграє ключову роль.

Якщо ви хочете змінити своє життя з урахуванням довголіття, почніть зі збалансованої та поживної дієти. Існують регіони, в яких найвища концентрація довгожителів. Там рідко вживають свинину, ультраоброблені продукти та алкоголь. Дієта з високим вмістом клітковини з багатими поживними речовинами фруктами, овочами, цільнозерновими продуктами, горіхами і бобовими живить мікробіом і сприяє довголіттю.

Проте, не варто забувати про регулярність фізичних вправ.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад