Молодий буковинець » Новини світу » "Стандартна практика". У генсека ООН пояснили, чому він вирішив їхати в Казань на саміт БРІКС

"Стандартна практика". У генсека ООН пояснили, чому він вирішив їхати в Казань на саміт БРІКС

Новини світу
1 302
0

Заступник речника генсека ООН Фархан Гак запевняє, що поїздка Антоніу Гутерреша в Росію на зібрання лідерів БРІКС є "стандартною практикою", а його позиція стосовно російської війни проти України залишається незмінною.

Про це Гак сказав журналістам у вівторок, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу у Нью-Йорку про те, що саме генсек ООН хоче донести російському правителю Володимиру Путіну під час їхньої зустрічі в Казані. Кореспондент також процитував позицію МЗС України щодо цього питання.



"Дозвольте мені розглянути ці два моменти - ту частину, яка стосується його присутності (на заході БРІКС - ред.), і ту частину, яка стосується його зустрічі з президентом Путіним", - сказав заступник речника.

За його словами, "генеральний секретар бере участь у саміті БРІКС, як він це робив раніше в Південній Африці, оскільки це є стандартною практикою для участі в засіданнях організацій з великою кількістю важливих держав-членів, таких як G7 та G20",

Гак додав, що "ця зустріч має велике значення для роботи ООН з країнами БРІКС, що представляють близько половини населення земної кулі", і генсек скористається можливістю провести низку двосторонніх зустрічей з лідерами, котрі візьмуть участь у саміті.

Гутерреш з нетерпінням чекає на зустріч з Президентом Володимиром Зеленським у зручний для обох сторін час, як про це домовлялися у вересні, сказав Гак, маючи на увазі їхню зустріч під час тижня високого рівня Генасамблеї у Нью-Йорку.

"Що стосується вашого запитання про зустріч з президентом Путіним, то генеральний секретар підтвердить свою добре відому позицію стосовно війни в Україні та умов справедливого миру, заснованого на Статуті ООН, міжнародному праві та резолюціях ООН", - наголосив заступник речника.

Генсек продовжить свої зусилля з відновлення безпечного судноплавства в Чорному морі, що критично важливо для глобальної продовольчої та енергетичної безпеки, особливо для найбільш вразливих країн по всьому світу, сказав Гак.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують