Молодий буковинець » Вступна кампанія-2015 » Новації зробили вступну кампанію більш прозорою, - МОН

Новації зробили вступну кампанію більш прозорою, - МОН

Вступна кампанія-2015 / Новини України / новини
1 136
0
Новації зробили вступну кампанію більш прозорою, - МОН

Новації в цьогорічній вступній кампанії дозволили зробити її більш прозорою та зрозумілою для абітурієнтів та їх батьків. На цьому наголосила перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун в програмі "Батьківські години" радіо "Промінь" 15 серпня 2015 року, повідомляється на сайті МОН.

Як зазначила перший заступник Міністра, система вступу до університетів передбачає конкурс.

"Наше завдання було удосконалити систему вступу з тим, щоби дійсно найкращі діти змогли потрапити до університетів", - пояснила Інна Совсун.

Щодо кількості бюджетних місць, перший заступник Міністра повідомила, що в цьому році порівняно з минулим роком, їх кількість була зменшена приблизно на той же самий відсоток, що і кількість випускників шкіл – 23%.

"Тому можливість потрапити на бюджетне місце в цьому році і в минулому була однаковою для абітурієнтів", - додала Інна Совсун.
Водночас, як зазначила перший заступник Міністра, необхідно шукати нові підходи до того, як саме фінансувати вищу освіту. Адже механізм державного замовлення залишився нам в спадок з радянських часів, що не відповідає потребам часу. Сьогодні більшість робочих місць знаходяться не в державному секторі, а в приватному.

"Держава в будь-якому випадку, дбаючи про розвиток суспільства, повинна забезпечувати фінансування вищої освіти. Але не у форматі  кількості державних місць, які вона надає університетам, а у форматі підтримки самих університетів", - підкреслила Інна Совсун.

За словами першого заступника Міністра, вищий навчальний заклад  може сам зорієнтуватися, в чому є потреби місцевого ринку праці, яким чином найкраще розподіляти гроші між різними факультетами з тим, щоб готувати фахівців.

"Необхідно знайти більш сучасний механізм розподілу бюджетного фінансування між університетами та припинити застарілу практику поштучного надавання їм місць. Потрібно переходити до європейської моделі", - запевнила Інна Совсун.

Зокрема, більшість європейських країн вже застосовують модель, коли держава надає фінансування університету, визначає пріоритетні галузі, а вищий навчальний заклад сам вирішує, яку кількість фахівців  він може підготувати за державні кошти.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують