DataLife Engine > суспільство > Ковану карету перетворили на туалет

Ковану карету перетворили на туалет

Ковану карету перетворили на туалет

Вранці 21 жовтня перехожі на вулиці О. Кобилянської затуляли носа, проходячи повз головну окрасу оновленої вулиці - ковану карету біля Палацу урочистих подій. Карета була залита сечею, а на сидінні хтось залишив купу екскрементів. Видіння - не для людей зі слабкими нервами. Не хотілося б, щоби це побачили п’ятеро молодих ковалів, які з такою любов’ю готували до ювілею міста цей подарунок. Шкода і тих людей, які будуть прибирати нечистоти. Біля карети зупинився чоловік у робочому халаті, ойкає та сумно хитає головою. Йосип Михайлович працює двірником у дитячій дошкільній установі №7. Каже, що за його молодості люди були вихованіші, а за порядком на вулиці стежила міліція. За таке дикунство хулігана могли не лише оштрафувати, а й засудити до громадських робіт. А зараз, бідкається чоловік, ніхто нікого не боїться, увечері на вулиці не побачиш міліціонера.
Шістдесятирічна Олена Ярославівна пригадує, що в 70-их роках минулого століття, коли вона тільки приїхала до Чернівців, скрізь можна було побачити таблички із попередженням, що за різноманітні порушення штраф – 30 карбованців.
- На той час це були досить великі гроші, – каже жінка. – Принаймні, у мене, молодого спеціаліста, – третина зарплати. Штраф доводилося платити навіть за кинутий на землю папірець. А за пошкоджену лавку чи зламану квітку могли забрати до міліції та повідомити на роботу. Можна було позбутися не тільки премії, а й роботи. Зате тепер – воля для хуліганів. Ламай, трощи, бий – ніякого покарання.
Вулицею Кобилянської увечері лячно ходити
- Ковану карету, встановлену на вулиці О. Кобилянської біля Палацу урочистих подій, вандали намагаються повністю зруйнувати, – поскаржилася директор Палацу Галина СОЛОГУБ. – Вже відбили два ліхтарі, повиколупували монети. Мешканці навколишніх будинків кажуть, що пізно ввечері навіть кидають до карети петарди. Вдень ми постійно стежимо за нею: миємо, не дозволяємо нищити. Проте не можемо сидіти біля карети пізно ввечері та вночі. А правоохоронців на вулиці Ольги Кобилянської, де я мешкаю, зовсім не видно. Тому хулігани почуваються так вільно. Пересувають лавки з місця на місце, п’ють, голосно лаються. Лячно прогулятися. Вулиця стала не пішохідною, а суцільним баром. Вранці тут можна побачити цілі барикади з порожніх пляшок від горілки та пива. Бачила жінку похилого віку, яка плакала над вирваним вазоном. Потрібно терміново вживати якихось заходів, доки все не знищили.
Навіть свідки втікають з місця події
Як уже повідомляв "МБ", постраждав від вандалів і квітковий годинник на площі Турецької Криниці – ще одна окраса, яка з’явилася в місті до 600-річчя.
– Через три дні після ювілейних святкувань семеро молодиків і дівчат, перебуваючи, напевно, у нетверезому стані, вирішили сфотографуватися на квітковому годиннику, – повідомив Володимир БАБЧУК, заступник директора департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради. – Вони погнули циферблат, пошкодили стрілки, внаслідок чого годинник почав погано працювати. Щоби відремонтувати його, потрібні чималі кошти. До того ж, треба викликати київських фахівців. Годинниковий механізм надзвичайно складний – заводиться за допомогою супутникового сигналу. Ми направили до міліції заяву, в якій просимо встановити особи зловмисників, притягнути їх до відповідальності та стягнути кошти за завдані збитки. Адже у міської влади немає таких повноважень. Тим часом є свідки цього варварства. До того ж, на одному з ближніх будинків встановлено камеру спостереження, яка повинна фіксувати все.
– Знищено десятки нових урн, спеціально придбаних і встановлених до ювілейних святкувань, – розповів заступник директора департаменту житлово-комунального господарства міської ради Василь МАНЧУЛЕНКО. – Зараз готуємо звернення до правоохоронних органів. У нас немає повноважень затримувати хуліганів та відкривати кримінальні справи. Знайти винних та стягнути з них завдані збитки – прямий обов’язок міліції. Нам неодноразово телефонують мешканці, розповідають що і де пошкоджено. Проте не було жодного випадку, щоби вони зробили зловмисникам зауваження, когось затримали та доставили до міліції. Навіть свідки втікають з місця події. А без участі чернівчан ми не зможемо навести порядок.
"Своя" міліція не бігатиме за вандалами – у неї є стихійні ринки
Уже багато років ведуться розмови про створення у Чернівцях муніципальної міліції. Проте все впирається у брак коштів і насамперед – законодавчої бази. Зате вже другий рік у нас діє відділ державної служби охорони, який утримується за рахунок міського бюджету. Як виявилося, стеження за порядком на вулицях, затримання хуліганів і вандалів не входить до його обов’язків.
- У договорі чітко обумовлено обов’язки працівників відділу та маршрути, де вони повинні діяти, – пояснив начальник управління розвитку споживчого ринку та туризму департаменту економіки міської ради Євген КРАМАРЕНКО. – Служба охорони займається кладовищами, незаконим паркуванням і стихійною торгівлею. А бігати вулицею Ольги Кобилянськї чи площею Турецької Криниці та затримувати зловмисників – не їхня компетенція. Це повинні робити райвідділи міліції, дільничні інспектори чи ще хтось із правоохоронних структур.
В одному з міських департаментів зізналися, що навіть не писали заяв у міліцію про завдані місту збитки. Виявляється, якщо сума менша за 800 гривень, правоохоронці навіть не відкривають кримінальну справу. Тому звертатися до них – даремно. Можуть хіба що зайнятися квітковим годинником, бо там збитки досить суттєві. Проте чиновник попросив не писати про це. Мовляв, дізнавшись про безкарність, варвари ще з більшою активністю почнуть все нищити.
- Доки в Чернівцях не буде муніципальної міліції, порядку в місті не буде, – такий сумний висновок зробив начальник управління комунального господарства департаменту житлово-комунального господарства міської ради Ярослав Кушнірик. (Надія БУДНА)



Повернутися назад