Молодий буковинець » у номері » суспільство » Депутати «убили» мистецький узвіз

Депутати «убили» мистецький узвіз

у номері / суспільство
3 878
0
Дозволити рух транспорту під Турецьким мостом вирішила міська рада. Депутати відхилили пропозицію департаменту житлово-комунального господарства залишити рух під мостом перекритим для влаштування там мистецького узвозу.
"Площа – єдине спокійне місце у цьому районі"
– Наша постійна комісія запропонувала відкрити рух у будні і перекривати у вихідні та святкові дні для проведення фестивалів та інших заходів, – пояснив депутат міськради В’ячеслав КИШЛЯРУК. – Це відповідає Генеральному плану міста і вимогам до реконструкції площі. Адже сьогодні постійно виникають затори транспорту на вул. Шкільній. Я переконаний, що у місті відкривати для руху треба всі магістральні проїзди.
Перекриті вулиці лише ускладнюють рух і створюють затори на дорогах, внаслідок чого зростає загазованість.
Водночас, на думку департаменту житлово-комунального господарства, між вулицями Шептицького і Сагайдачного є достатньо проїздів – це вулиці Сучавська і Садовського.
– Завдяки реконструкції тут з’явилося місце, де можна погуляти з дитиною, – каже мешканка вулиці Турецької Ірина. – Адже довкола немає жодного парку, а вулицями не погуляєш, бо тротуари дуже вузькі і багато транспорту. Якщо тут дозволять рух, то це буде перехрестя, а не площа.
"Мали б порадитися з громадськістю"
Проти відкриття руху транспорту на площі Турецької Криниці категорично виступив головний архітектор міста Сергій ГОМОНОВИЧ: "Я негативно ставлюся до такого рішення депутатів. Площа повинна залишитися площею, а не магістраллю для руху. У такому випадку тут, як і на інших міських площах, почнуть паркувати машини, збільшиться загазованість. На площі є криниця, з якої люди беруть питну воду. Якою буде її якість після руху транспорту, передбачити важко. Ми планували відкрити на площі постійно діючий мистецький узвіз. Відкриття руху може зіпсувати наші задуми".
– Якщо ми край, який прагне європейського спілкування, то повинні знати, що в світовому співтоваристві найбільше цінується розвиток і підтримка традиційної народної культури, – висловився Микола ШКРІБЛЯК, заслужений діяч мистецтв України. – У Києві, Львові, Одесі діють мистецькі узвози і містечка майстрів. Тому я запропонував створити щось подібне у Чернівцях. Вдалий початок було зроблено під час цьогорічного святкування Дня міста. До нас приїхало понад 300 майстрів з України і Румунії. Мистецький узвіз відвідали тисячі чернівчан і гостей міста. Торгівля здійснювалася майже цілодобово. Майстри висловили бажання приїжджати постійно. І просили, щоби мистецький узвіз діяв не лише у вихідні, а й у будні. Кращого місця, ніж площа Турецької Криниці, немає. Бо саме тут із найдавніших часів жили ремісники. Перш ніж прийняти рішення про відкриття руху, депутати, напевно, мали би порадитися з громадськістю. Своє слово мають право сказати працівники культури та інтелігенція, яким не байдужа доля міста. Зрештою, як я тепер поясню майстрам, що у Чернівцях не буде мистецького узвозу, бо так вирішили депутати?
Ігор Довгань, Надія Будна
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують