Молодий буковинець » у номері » суспільство » Сейфи у банках популярні через загрозу крадіжок

Сейфи у банках популярні через загрозу крадіжок

у номері / суспільство
2 045
0
Орендувати сейф у банку для збереження грошей чи коштовностей – сьогодні одна з найпопулярніших послуг. Через загрозу крадіжок дедалі більше людей вирішують тримати дорогоцінності, забрані з депозитів гроші чи інші речі у банку. Скажімо, перед Новим роком мешканці області розібрали усі вільні сейфи в банківських установах.
– Сьогодні уже є кілька вільних сейфових відділень, а перед святами не було жодного, – каже Наталя КАЛИНИЧ, провідний фінансовий консультант філії одного з банків. – Людина кладе гроші, цінності, документи в сейф. Доступ до цього сейфу має лише вона. У будь-який час з 9.00 до 17.00 в робочі дні вона може прийти зі своїм ключем і забрати щось із сейфа чи покласти туди. Можна не хвилюватися, що з речами щось трапиться – банківський сейф знаходиться у спеціально обладнаному сховищі під цілодобовою охороною й електронним спостереженням. Наразі ми не мали жодних проблем зі збереженням цінностей у сейфі. Сейф має розміри 430х68х240 міліметрів. Щоденна плата становить 3,38 гривні. Є клієнти, які ще з 2005 року постійно орендують сейфи.
Оренду сейфів сьогодні пропонують усього кілька банківських установ області. Охочі скористатися цією послугою повинні пред’явити паспорт, довідку про ідентифікаційний код і заплатити наперед на потрібний термін оренди. Прописка у межах області не обов’язкова, але бажана.
Найбільший попит на сейфи банківські співробітники спостерігають, зазвичай, напередодні сезону відпусток. Люди залишають цінні речі на тиждень-два, щоби не переживати через можливу крадіжку. Орендарі сейфів – переважно люди з середнім достатком і підприємці. Наймати охоронця для них занадто дорого, сейф удома також не гарантує повної безпеки, адже зловмисники можуть його просто винести.
Оренда сейфів-комірок – одна з найдешевших банківських послуг. Ціна оренди за добу у різних банках навіть на сейфи досить великих розмірів, зазвичай, не перевищує 20 гривень. Щоправда, крім плати за оренду, більшість
банків також просять заставу за ключ від сейфа в розмірі кількох сотень гривень. У разі втрати клієнтом ключа від комірки, ця сума витрачається на оплату установки нового замка. Якщо ж за час оренди комірки неприємностей із ключем не виникло, гроші повертають клієнтові.
Відвідувати банк і перевіряти вміст комірок можна хоч кожен робочий день, а то і по кілька разів на день. Жодних обмежень банкіри не встановлюють.
За форс-мажорних обставин, таких, наприклад, як визнання банку банкрутом, формально все, що зберігається в сейфі, не переходить у власність кредиторів, оскільки комірка клієнтом тільки орендується. Вміст комірки не можна "заморозити", як депозит, чи накласти інші обмеження. У будь-який момент, маючи ключ, орендар має право забрати свої речі із сейфа.
Надія МАКУШИНСЬКА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують