Молодий буковинець » у номері » суспільство » Пошукових собак вчать брати слід завдяки запаху ковбаси

Пошукових собак вчать брати слід завдяки запаху ковбаси

у номері / суспільство
6 928
0
Цього року службовими собаками кінологічного центру управління МВС в області розкрито три вбивства, знайдено 114 набоїв, дві гранати, два обрізи та виявлено майже 23 кілограми наркотиків. Двадцять одна німецька вівчарка, – вихованці центру – спеціалізуються на розшуку людей, виявленню вибухівки і наркотиків. "Відслуживши" десять років, вони йдуть на заслужену пенсію й доживають свій вік удома в господарів-кінологів.
За розкриття злочину – додаткова порція їжі
– Впродовж цього року пошуковими групами із собаками розкрито 329 злочинів, – розповідає начальник кінологічного центру Василь КРИЧУНЯК. – У нашому центрі 21 службовий собака. Двоє із них спеціалізуються на наркотичних засобах і вибухівці, двоє – племінні собаки, ще двох закуплено для виявлення запахів та їх носіїв, інші – пошукові. Ми навчаємо собак нести міліцейську службу вже з тримісячного віку. Щодня розвиваємо їхні професійні навики. За кожним із дев’яти кінологів центру закріплено дві-три собаки. Кінологи кажуть, що їх навіть вдома починають ревнувати до собак. А ковбасу, яка залишилася після вечері, вони нишком кладуть до кишені, аби потішити вранці своїх улюбленців.
– На роботу ходжу з ковбасою у кишені, – розповідає молодший інспектор-кінолог Іван БОНТУШ. – Собаки, яких навчаю, чують мене здалеку й чекають на гостинець. Ще не переодягнувшись, біжу, аби подивитися і погладити їх. Собаки відчувають, коли їх люблять.
За допомогою наших собак неодноразово розкривалися вбивства. Останнє – у Сокирянському районі. З будинку, де було скоєно злочин, собака взяв слід і повів правоохоронців городами до будинку, де жив злочинець. У винагороду за службу розшукові собаки отримали по додатковій порції сухого корму і медаль за розкриття злочину.
Аби шукати наркотики, собакам необхідно вдосталь їх нанюхатися
Лайма та Нора у кінологічному центрі – на особливому рахунку. Ці собаки спеціалізуються на виявленні наркотичних засобів. За їх допомогою виявляють майже 60% усіх наркотиків. Як розповідає старший інспектор-кінолог Іван АНДРУСЯК, брати запах на різні види наркотиків собак вчать усе життя. На сьогодні Лайма та Нора розрізняють і беруть слід шести видів наркотиків.
– В осінній період у нас чимало роботи, – зауважує Іван. – На городах дозрівають конопля й мак. Лайму і Нору часто залучають до пошуку наркотиків у підвалах та на горищах. Із резонансних розкриттів пригадую, як наші собаки у Кіцманському районі знайшли 12 кілограмів марихуани.
– Як ви навчаєте собаку шукати наркотики?
– Спершу потрібно зацікавити собаку до пошуку через гру в м’яч, – каже Іван Андрусяк. – Коли з’являється пошукова реакція, у середину м’ячика кладуть замінники коноплі та маку. Аби відчувався запах із м’ячика, ідентичний наркотичним відповідникам, його проколюють. Завдяки постійній грі у м’яч собака звикає до запаху наркотиків. Собаку поступово привчають до нових запахів наркотичних речовин. Уже через півтора року навчань собаку залучають до пошуку наркотиків. Це дуже важка справа.
В інспектора-кінолога Сергія ЄРИЧУКА наразі один вихованець – Чингіз. "Основний напрямок його роботи – брати слід, – каже Сергій. – Будь-яка людина чи будь-яка річ мають свій специфічний запах, який собака здатний розрізняти. Та цього теж треба навчати. Спершу ми вчимо брати слід запашної ковбаси. З часом вівчарка навчиться шукати співробітників та зловмисників.
Взяти слід собака спроможний впродовж десяти годин з часу скоєння злочину. Вівчарок, що спеціалізуються на розшуку вибухівки, навчають справі теж за допомогою гри у м’яч. З різницею лише у тому, що замість наркотичних засобів м’яч наповнюють замінниками запахів тротилу та пороху.
Антоніна БАБЧУК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують