Молодий буковинець » у номері » політика, влада » Коментар » Нові вибори будуть з новим законом

Нові вибори будуть з новим законом

у номері / політика, влада / Коментар
2 995
0
Нові вибори будуть з новим законом

Традиційно до кожних виборів Україна отримує нове законодавство. Не стануть винятком і наступні. За дослідженнями громадських організацій, виборці не особливо переймаються тим, в яких умовах голосуватимуть. І чи голосуватимуть взагалі. Наприклад, права висловити свою позицію планують позбавити "противсіхів".
Громадська організація "Центр підтримки громадських ініціатив" проводить в регіонах обговорення законопроекту. До прес-клубу в Чернівцях запросили політиків і громадських діячів.

Олександр РАДЧЕНКО, експерт з виборчого законодавства:

- Пропорційна система насправді дає менший зв'язок депутата з виборцями. Але що очікують люди від мажоритарного депутата? Практика показує, що виборці хочуть, щоби депутат проклав до них газогін, побудував школу, дав якісь кошти чи ресурси. Тобто допоміг у господарчій діяльності. Я ще жодного разу не чув, щоби депутата просили створювати прийнятне законодавство, покращувати інвестиційний клімат в державі… Парламент призначений не для того, щоби вирішувати містечкові господарчі проблеми. Проте мажоритарна система має шанс на повернення.

Андрій КАРТАШОВ, голова Ради "Центру підтримки громадських ініціатив":

- Даю 90 відсотків, що закон в такому вигляді до третього читання не доживе. Тому що будь-яке рішення щодо виборчого законодавства для народних депутатів є вищою політичною цінністю в їхній кар’єрі, і воно буде компромісним.

Матвій КУЦАК, Партія регіонів:

- Гадаю, все ж таки пропорційна система виборів виграшна і для виборців, і для політичних партій. Звичайно, за відкритими партійними списками.

Михайло ПАВЛЮК, політична партія "Наша Україна":


- Ми підтримуємо пропорційну систему виборів з відкритими регіональними списками.


Ярослав КУРКО, доцент юридичного факультету ЧНУ, голова товариства "Знання":

- Президентська вертикаль, яка встановлюється, не сумісна з пропорційною системою виборів. Завдання в цьому законопроекті: зміцнити вертикаль виконавчої влади і знищити зародки парламентаризму, які є. Вводиться п’ятивідсотковий бар’єр для партій. І це зменшує кількість виборців, які приходять на вибори, з 90 відсотків до 60. Таким чином третя частина не голосує. Немає графи "Проти всіх". А хто проти всіх голосував? Ті, хто тверезо думає і не бачить у списку тих, за кого можна віддати свій голос.

На мажоритарних округах здобудуть перемогу Порошенко чи інший, хто зможе, наприклад, відкрити фонтан у Вінниці. Переможуть діючі губернатори, які вже сьогодні через обласні бюджети закидають бюджетні кошти в школи, інші соціальні установи. За них будуть голосувати. Таким чином підкуп, корупція і адміністративний тиск розцвітуть таким букетом, що нам і не снилося.


Ігор ГАВРАДА, доцент кафедри політології і державного управління ЧНУ:


- Якщо виборець голосує проти всіх, він в такий спосіб виявляє свою волю. Якщо в мажоритарному окрузі, наприклад, є 150 тисяч виборців, приходить 100 тисяч, з них 50 тисяч не підтримують жодного кандидата. Тобто це є оцінка не тому, хто обрався, це є оцінка парламенту і системи влади. "Проти всіх" - це форма волевиявлення і вона повинна залишатися. Особлива в країнах нестабільної демократії, якою сьогодні є Україна. (М.Карасьова)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують