DataLife Engine > освіта > Станіслав досліджував щурів, а Галина – молюсків

Станіслав досліджував щурів, а Галина – молюсків

12 дітей з Буковини взяли участь у Всеукраїнському конкурсі науково-дослідницьких робіт. Усі вони – вихованці Буковинської Малої академії наук учнівської молоді.
З них восьмеро здобули призові місця, решту відзначили спеціальними призами. 

Cтаніслав переконаний: наука вимагає жертв

Кожна дитина представляла цікавий і корисний для науки проект. Наприклад, учень 10 класу ліцею №3 Станіслав Єремічук досліджував вплив одного з гормонів нирок – еритропоетину – на організм тварин при крововтраті. Хлопець придбав у зоомагазині білих щурів, сам зробив їм кровопускання, а потім ввів тваринам препарат еритропоетин. За словами хлопця, щури не лише вижили, а почуваються дуже добре. За кілька днів після проведення досліду, переконавшись, що з щурами все гаразд, Станіслав випустив їх на волю.

– Шкода було робити тваринам боляче, але для науки треба йти на жертви, – переконаний Станіслав. – Такі дослідження проведено вперше. Гадаю, в майбутньому результати мого дослідження будуть корисними і для лікування людей. Продовжуватиму працювати над дослідженням і влітку, і в 11 класі.

Після закінчення школи Станіслав хоче стати біологом.

Галина мріє стати науковцем

А учениця 11 класу Лужанської школи Галина РОСІЙЧУК шукала у річках Прут та Дністер молюсків. Дівчина зібрала 465 молюсків і дійшла цікавих висновків.

– Шукала молюсків після повені, – розповіла дівчина. – Більшість молюсків, які я зібрала, були віком від семи до 25 років. Молодих особин майже не траплялося. Очевидно, старші вже навчилися пристосовуватися до повеней та забрудненої води. А молодих особин немає, бо у цих умовах молюски не розмножуються. Отож молюски можуть свідчити про рівень чистоти річок.
У майбутньому дівчина мріє стати науковцем. 


Як потрапити
до Малої академії


 Прийом дітей до Буковинської Малої академії наук розпочинається з 25 травня і завершиться першого липня.

 Школярів тут приймають, починаючи з восьмого класу.

 Діти безкоштовно займаються з професорами, поглиблено вивчають різноманітні науки.

 Щоби стати учнем Академії, потрібно скласти вступні випробування, які відбудуться у вересні. Дитина повинна добре навчатися (на "добре" та "відмінно").

 Призерів олімпіад приймають поза конкурсом.

n Усім випускникам БМАНу додають певну кількість балів до результатів ЗНО. 



Повернутися назад