DataLife Engine > культура, шоу-бізнес > Музей Міхая Емінеску має експонати, але не дочекається ремонту

Музей Міхая Емінеску має експонати, але не дочекається ремонту

Музей Міхая Емінеску має експонати, але не дочекається ремонту

Будинок на вулиці Арона Пумнула, 19, у місті Чернівці вже давно за рішенням міської ради ухвалено перетворити на музей Міхая Емінеску. Саме тут один із найвидатніших поетів Румунії проживав у період із 1858 по 1866 роки.

Нещодавно з будинку відселили останню з чотирьох сімей, які тут проживали. Але музею ще досі немає. Будинок в аварійному стані, і, перш ніж облаштовувати музей, приміщення треба реставрувати.

– Зараз документи на будинок переводять із житлового фонду до комунальної власності, – розповідає депутат обласної ради, голова сенату "Румунська спільнота України", письменник Василь ТЕРИЦАНУ. – Паралельно шукаємо спонсорів, щоби відремонтувати будинок. Приміщення зараз у дуже поганому стані. Стіни потріскалися, у деяких місцях крізь дірки можна руку просунути. А цієї зими ще й труби зруйнувалися. Фінанси знайти дуже важко. Вважаю, що у цьому повинна допомогти чернівецька громада й влада.

Щодо експонатів, то з ними допоможуть. Уже їх є три тисячі. Серед них чудова колекція книг про Міхая Емінеску, рукописи, посмертна маска поета, бюсти, ілюстрації до його книжок. Одна кімната музею буде присвячена улюбленому вчителеві поета Аронові Пумнулу. Особисто я подарую музеєві власну бібліотеку, яка налічує 20 тисяч книг. Допомогти з експонатами обіцяли і міжнародний центр Міхая Емінеску у Кишиневі, а також музей-садиба поета в Іпотештах Ботошанського повіту (Румунія). Хотілося уже наступного року відкрити хоча би кілька кімнат музею.

За словами начальника відділу культосвітніх установ, мистецтва та кіно Головного управління культури облдержадміністрації Олени БАННІКОВОЇ, коли і скільки коштів виділять на музей Міхая Емінеску, стане відомо після того, як Верховна Рада затвердить бюджет.

– Музей Міхая Емінеску – частина обласного краєзнавчого музею, який є обласною комунальною власністю, – пояснює Олена Баннікова. – Можливо, будемо фінансувати реставрацію приміщення з двох бюджетів – обласного й міського. Поки що важко про це говорити, бо ми навіть не знаємо, скільки виділять коштів на всю галузь культури. У будь-якому разі під час розподілу обласного бюджету нагадаємо про музей, адже давно вже час ним зайнятися.

Галина МАРКІВ



Повернутися назад