Музогляд від Тараса ПІЦА

у номері / культура, шоу-бізнес
1 565
0
Полежака + Барабас.
"Весна, Любов, Полежака"

Видавець – МО "Остання Барикада", 2011
16 треків.

Після того, як хлоп із макітрою, виголеною "під Котовського", а саме – харків’янин Артем Полежака став найтитулованішим слемером України і видав першу в Україні поетичну збірку без жодного тексту, він нібито міг би спокійно "спочивати на лаврах", засліплюючи своїм "сяйвом" інших, ще зелених. Але досконалість не знає меж, тому слідом за музично-поетичними доробками метрів Андруховича і Жадана виходить ось цей альбом. Коротко про вірші: дуже сильно, дуже актуально і дуже матюкливо. Полежака – один із небагатьох, хто висміює нинішню владу сміливо й відкрито, не переймаючись можливими наслідками, а вони у такій "демократичній" країні, як наша, справді цілком можливі. Отже, щирий, чим і підкуповує. Коротко про музику: стандартний джазовий мінімалізм. Поет залучив до свого проекту лише два барабани і бас, що в підсумку й дало назву "Барабас". Проект задумувався, як одноразовий перформенс, але він просто не мав права зникнути після фурору, викликаного виступом на останньому Форумі видавців у Львові. Залишається сподіватись, що на цьогорічному буде не гірше.

Тінь Сонця.
"Танець серця"

Видавець – "Наш Формат", 2011
13 пісень

Відомий столичний рок-гурт "Тінь Сонця", стилістика якого найкраще потрапляє під визначення "козацький хеві-метал", цього місяця презентував свій новий, довгоочікуваний альбом "Танець серця". Не забарився гурт і з туром на його підтримку: зокрема 16 квітня вперше змогли наочно оцінити патріотичний метал зі столиці і чернівчани. Ніхто не сумнівався, що концерт буде вдалим, як, зрештою, і сталося. Головне – що зібралися щирі поціновувачі такої музики. Альбом "Танець серця" – максимально різноплановий і, за словами лідера формації Сергія Василюка, значно доросліший та найбільш відвертий в історії гурту. Альбом розповість про велику любов і сімейні цінності, про відданість батьківщині та відповідальність за її майбутнє. Особливо привернуть увагу слухача пісні, в яких сміливо говориться про неоднозначність смерті, зв’язок минулого з майбутнім та стосунки з потойбіччям, від якого ми зазвичай сахаємося. У звучанні платівки шанувальники відчують не лише оновлений саунд команди, але й цікаві експерименти.

И друг мой грузовик.
"Стилизация послевкусия"

Видавець – Автор, 2011
6 пісень + бонус

Дуже добре, що цей легендарний дніпропетровський гурт довго не заморочувався над проблемою набирання пісень на повноцінний альбом, як це буває з багатьма іншими музикантами, через що на їхні платівки доводиться чекати роками. Записали шість пісень і видали їх як додаток до чергового числа журналу Upgrade Special – і собі на радість, і прихильникам на втіху. Бонусом до платівки є міні-фільм власне про запис і атмосферу, в яку занурились музиканти під час цього запису. Гурт не ставив перед собою завдання винайти гвинтокрил, а наполегливо продовжує бавитись в улюблені стилі: post-punk, grunge, alternative. Шість пісень – це шість окремих історій, як завше, про конкретних людей, а ще – потоки світосприйняття з усіма їхніми відтінками. Можливо, тут йдеться про ситуації, коли хочеться кричати, а тебе ніхто не чує. Тому крик переростає у спів чи то пак декламацію вокаліста гурту Антона Слєпакова. А оскільки декламувати є про що, значить, "Грузовики" неодмінно випустять щось іще – щось несподіване, свіже і місцями незрозуміле, як, наприклад, ось цей альбом: http://www.ex.ua/view_comments/5329024

Відірвані.
"Відірвані від світу цього"

Видавець – Автор, 2011
13 треків

Блукав нещодавно містом і натрапив на афішу про те, що в Будинку Офіцерів виступає гурт "Переплавка" і ще кілька формацій, назви яких мені нічого не казали. Трохи покопався в Інтернеті – і ти ба: виявляється, існує цілий пласт музики не для всіх. Точніше, музика ця якраз для всіх, але слухають її далеко не всі. Бо вона з християнським нахилом. Зазирнувши на сайт http://pereplavka.org.ua/family/, можна дізнатись, що там таких "переплавлених" чи як би їх краще назвати – ціла сім’я, починаючи від бардівської музики і закінчуючи рокерами та ембіент-проектами. Музика "Відірваних" саме з останньої категорії: такий собі одночасний "релакс" і "підгруз". Зізнаюся, завжди думав, що вся релігійна музика – це банальна фонограма з не менш банальним текстом на тему Господа Бога. Аж ні. Загалом згаданий сайт, як і проект "Відірвані" зокрема, показує різнобарвність "не такої" музики. Звичайно, у текстах йдеться про пошук сенсу життя і свого місця у ньому, що новим назвати важко. Але як зроблено! Трохи послухавши, мимоволі ловиш себе на думці про тимчасовість існування…
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують