Музогляд від Тараса ПІЦА

у номері / культура, шоу-бізнес
1 596
0
Олег Скрипка. "Жоржина"
Видавець – Країна Мрій, 2011
15 пісень

Говорити про неоціненний внесок Олега Скрипки у розвиток української музики можна довго і не нудно. Але, з іншого боку, маємо ось що: нового альбому "ВВ" не випускали вже кілька років, і найближчим часом, за словами музикантів, не випустять. Жодна з трьох відносно нових вевешних пісень ("Ладо", "Чіо-Сан" та "Відпустка") попри всі намагання хітом так і не стала. Відповідно, мабуть, можна говорити про певний занепад у творчості класиків українського року. Але Скрипка – розумний дядько, тому бере приклад з колег з-за кордону. А що ті роблять, коли про них починають трохи забувати? Випускають збірки на кшталт "The Best", усілякі там "Bi-Sides" та "Compilatіоns". Таких збірок у "ВВ" чимало, тож настав час переспівів. Французькому шансону Скрипка вже віддав данину, тепер ось черга за українським ретро. Альбом "Жоржина" складено з творів Богдана Весоловського – композитора, який жив у Львові у 1930-1940-х роках та згодом емігрував до Канади з політичних міркувань. Отже, якщо й не серед широких верств, то хоча б у середовищі діаспори "Жоржина" мусить стати популярною.

Турович та Кадя. "Земля Живих"
Видавець – Автор, 2011
10 пісень

Новостворений студійний дует з Рівного – це двоє хлопців, Турович і Кадя, де перший співає та грає на гітарі, а другий додає усіляких шумів та комп’ютерних ефектів. З таким музичним багажем у лютому цього року тандем завітав на добре знану в неформальних колах рівненську студію звукозапису "Індюк Рекордс" і після недовгих перемовин почав записуватись. Спочатку записали кілька пісень, а потім так захопились процесом, що треків назбиралося на цілий альбом. Усім, кому близька естетика гітарного мінімалізму, кому набридло всоте переслуховувати улюблений Radiohead і хочеться чогось свіженького, присвячується "Земля Живих". Діапазон емоцій – стандартний для таких випадків: від світлого суму до депресухи. Так, ніби знали, що платівка з’явиться навесні, коли у переважної кількості молоді (та й не тільки) спостерігається авітаміноз із весняною депресією разом узяті. А тому маєте саундтрек до свого настрою: тут вам і "Дощ", і "Біль", і "Гангрена", і "Тихий вітер", і "Чужина", і нестерпне бажання після затуманеного погляду на "Неонові стіни" починати "Міняти шкіру" і пускати "Човни на воду"…

Natural Spirit. "Ціна Свободи"
Видавець – Автор, 2011
9 пісень

Добре відомий ось уже впродовж дванадцяти років на українській Pagan-сцені столичний гурт власними силами видав новий альбом, який має сильну атмосферу, створену звучанням живих народних інструментів та неперевершеним жіночим фольковим вокалом. Цього разу, крім звичного містично-язичницького колориту, на слухача чекають також і досить гострі теми. Зокрема музиканти звертаються до таких подій та явищ української історії, як козацька національно-визвольна війна, боротьба Повстанської армії, Голодомор. Назва альбому –"Ціна Свободи" – власне й концентрує в собі образ української історії від давніх часів до сьогодення. Альбом сподобається усім, хто вважає себе патріотом України. На жаль, так сильно і щиро співати про свою любов до батьківщини можуть тільки рокери. Попса ж, як відомо, зі щирістю зазвичай не товаришує. А попси у нас тепер (та ще й підкріпленої інвестиціями з "близького зарубіжжя") – хоч греблю гати. Одне слово, слухаєш Natural Spirit – і хочеться їм вірити, як хочеться вірити в те, що за ними майбутнє України.

DOK. "DVA"
Видавець – Автор, 2011
12 композицій

Років 20 тому у Донецьку існував цікавий гурт "Слимак на пекучому перці", який пізніше скоротив свою назву до просто "ULITKA". Так от, усі троє музикантів гурту DOK, а це Євген Кравцов (бас), Станіславів Іващенко (барабани) і Станіслав Кравченко (саксофон, синтезатор) були учасниками тих колективів, граючи усе, що було модним у ті часи – від гранжу до джаз-кору. Приблизно те саме вони грають і нині. Варто зазначити, що в Україні є всього трійко гуртів, які, граючи музичну мішанину, побудовану на ламаних джаз-гранж-фанкових ритмах, досягли неабиякої популярності за кордоном: окрім "Докерів", це ще дніпропетровський "...и Друг мой грузовик" та харківська "Ч.А.Й.К.А.". Усе мусить мати свою назву, тому DOK вирішив дати таке визначення власній стилістиці: brutal-pop-power. А тепер на хвильку уявіть собі поїздку в автівці, з програвача якої лунає брутальний пауер-поп… Що, страшно? Принаймні репери, які стоятимуть поруч перед пішохідним переходом, виглядатимуть як мінімум смішно. Втім, цю музику можна слухати і просто вдома, під гарний чи поганий настрій, гіршою вона від того не стане.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують