Музогляд від Тараса Піца

у номері / культура, шоу-бізнес
2 886
0
Бумбокс. "Все Включено"
Видавець – Moon Records, 2010,
11 пісень

Про назву альбому і його концепцію вокаліст гурту Андрій Хливнюк каже так: "Нас стало п’ятеро, до нашої традиційної трійки – ді-джей, вокаліст та гітарист – долучились барабанщик і басист, а з ними і купа електричного хламу, котрий потрібно включати, саме тому – "Все Включено". Нам хотілося показати, як ми бачимо рок-н-рол, тому гурт і, відповідно, альбом отримали справжнє рок-н-рольне, лампове звучання. Ми виконали не лише нові, а й старі пісні, котрі, на наш погляд, зазвучали несподівано і абсолютно по-новому. Оформленням займалась Каріна Кіно. І здорово, що її стиль виявився не без гумору: це стьоб над тим, як уявляють рок-н-рол. Буцімто це тачки, пушки, дівчиська, наркота. Ніби "Подивіться на мене, я зірка!". Це сарказм, а ми полюбляємо передусім сміятися над самими собою. До платівки входять пісні з наших трьох альбомів, ті, які придумані і написані в рок-манері, і нові пісні, такі як "Холода Нет", на яку ми зняли кліп, "Я Твой", яка вже зараз є концертним хітом гурту, "Звезды Не Ездят В Метро" – переспів "Машини Времени" – і ще один кавер на пісню Талькова "Летний Дождь". Одне слово, маємо новий старий, але у цікавій інтерпритації "Бумбокс".

Андрухович і "Карбідо". "Цинамон" (2 CD)
Видавець – Наш Формат, 2010
18 треків

І знову Андрухович повертається до давно написаного, аби дати йому нове життя. "Екзотичні птахи і рослини" вже були начитані автором під музику тих-таки вроцлавських джазовиків "Карбідо" у попереднику "Самогон", а перед тим був трохи подібний проект "Андрухоїд". Ну і, звісно, слід згадати регулярну співпрацю поета з "Мертвим Півнем". У Польщі "Цинамон" презентували в ефірі як радіоп’єсу, в Україні ж – як серію повноцінних концертів. До слова, виступи були аншлагові. Щодо назви альбому, то Андрухович зізнається, що виникла вона завдяки Бруно Шульцу, на концерті пам’яті якого кілька років тому у Дрогобичі вперше прозвучав первісний варіант цієї програми. З того часу матеріал поглиблювався і збагачувався, але назва залишилася і вказує на інспірацію. Психоделічний пост-рок із джазовим присмаком та вишукана поезія – усе це тут є. І навіть якщо нинішня влада викине Андруховича з шкільної програми, нічого страшного не станеться: його тексти колись обов’язково повернуться до молоді на ось таких цифрових носіях, які поволі витісняють друковану літературу. Бо хай би як воно пафосно прозвучало, але влада приходить і відходить, а вірші залишаються.

ПНД. "Два Аккорда"
Видавець – Moon Records, 2010,
10 пісень

Компанія Moon Records та незалежний лейбл Iншамузика продовжує випуск найкращих платівок вітчизняної альтернативної музики. Цього разу – новоспечений проект ПНД. Іноді ця абревіатура розшифровується як "психоневрологічний диспансер", але частіше – за літерами з імен учасників: Прозоров, аНтон, Джимбо. Василь Прозоров – співак гурту ТОЛ, Джимбо – учасник гуртів ТОЛ, Аура, Галяк – і Тоха (ті ж Аура й Галяк) організували доволі цікавий проект (дві гітари, скрипка, труба та вокал) і вперше виступили на столичному Slipknot Cover Party у березні 2009 року. Тоді вони виконали сліпкнотівський "Circle" та дві власні пісні. Реакція публіки була більш, ніж схвальною. Наступний успіх – гран-прі на Bingo Cover Show у січні 2010-го. Однак у цьому альбомі каверів немає: "Два Аккорда" складаються з пісень Прозорова, написаних у 2000-2009 роках. Глибокі тексти і нестандартна акустична музика, створена талановитими музикантами, захоплюють з перших двох акордів. ПНД – ще один приклад того, як після важкої музики приємно зануритись в акустичну. Альбом доступний на дисках, а також на сайті http://www.ex.ua/view/843032 або http://ifolder.ru/16752483

Фоа Хока. "Tracks Off" (EP)
Видавець – Автор/SKP Records, 2010,
7 композицій

Фоа Хока – проект чернігівських експериментаторів у галузі електронної музики Дмитра Куровського та Владислава Дихтяренка, що існує з 1991 року. Багато хто вважає їх харьків’янами, адже перший їхній панкові-експериментальний проект "Гнида" був прописаний саме у Харкові. Але назву Фоа Хока придумано у Чернігові, тому на афішах гурт іноді називають чернігово-харківським. Починалося все з маленьких альтернативних фестів України та "близького зарубіжжя", однак вже через 5 років музиканти ділили сцену з відомими закордонними гуртами на європейських незалежних фестивалях та у провідних нічних клубах. Варто зазначити, що "Tracks Off" – уже 27-й реліз команди, враховуючи ЕР і мікси, але не беручи до уваги участі у багатьох збірках. Відлік музикування ведеться від того, що на початку 90-х хлопці створили у Чернігові Midi Free Studio, де ще на касетних магнітофонах "Орель" та "Pioneer" записали перші альбоми. Наприкінці 90-х і у 2000-х у Midi Free Studio побували практично всі київські музиканти – друзі гурту. Саме у Midi Free Studio був написаний матеріал, що став основою альбомів Midifreeks, Futura Partitura, King Imagine, Now Future FM.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують