Молодий буковинець » у номері » культура, шоу-бізнес » Письменник Мирослав Лазарук написав книгу про художника Петра Яковенка

Письменник Мирослав Лазарук написав книгу про художника Петра Яковенка

у номері / культура, шоу-бізнес
5 011
0
Минулого вівторка в органному залі письменник Мирослав Лазарук презентував книгу "Через терни до любови". Вона присвячена життю і творчості відомого живописця Петра Яковенка. Уродженець Черкащини, фронтовик, який міг служити у Генштабі, але відмовився від військової кар’єри заради малювання. Петро Яковенко десятки років прожив у Чернівцях, де творив аж до смерті 26 лютого 2006 року, на 92 році життя.

– Митець прожив драматичне життя, але автор книги зміг не лише відчути творчий нерв художника, а й навіть його творчу групу крові, – сказав у виступі Василь Герасим’юк, поет, лауреат Шевченківської премії. – Саме завдяки Мирославу Петро Максимович нині з нами, а багатьом, хто не знав його, він відкриється після прочитання книги.

– Яковенко хоча і не мав академічної освіти, але за рівнем написання картин цього не скажеш, – відзначив Іван Салевич, голова регіональної організації Спілки художників України. – Вражає витончена стилістика його речей, щирість, простота зображення. (Малював Петро Яковенко здебільшого пейзажі й натюрморти, – ред.)

– Він міг годинами розповідати про мистецтво, а добитися такої гами кольорів мало художників може, – вважає Артем Присяжнюк, заслужений художник України, друг Яковенка. – Маючи невелику пенсію, Петро Яковенко витрачав її на папір, фарби і поїздки у гори. А влітку творив на дачі. Картини художника є у приватних колекціях багатьох країн світу, зокрема Японії. Двадцять робіт зберігається і в Чернівецькому обласному художньому музеї.

– Будь-який модерн передбачає руйнацію, а праця Яковенка базувалася лише на творенні і подвижництві, бо працював він, як та бджілка, – каже письменник. – Щасливий, що мій творчий задум реалізувало видавництво "Букрек", вдячний за це його керівнику Дарині Туз та всім, хто спричинився до видання книги про неординарного художника. (В. Гринюк)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують