Молодий буковинець » у номері » культура, шоу-бізнес » Ф.А.Б.: без кордонів між музикантом і слухачем

Ф.А.Б.: без кордонів між музикантом і слухачем

у номері / культура, шоу-бізнес
2 646
0
Чернівецький гурт Ф.А.Б., хоч і заснований у жовтні 2007 року, молодим назвати важко. Справа в тому, що він виник на уламках старої прогресив-рокової формації "Хронос", якій своєю чергою передував трешовий "Horizon". Що ж, як бачимо, музиканти (а нині це вокалістка Віка Іващук, ритм-гітарист Іван Паліс, бас-гітарист Олександр Руденко, барабанщик Сергій Запорожець та соло-гітарист і лідер гурту Олександр Гуштюк) не шукають легких шляхів у житті. Не шукають вони їх і в музиці, граючи складну суміш із фанку і блюзу. Як розповів лідер формації, серед найближчих планів – створення у Чернівцях музичної "тусовки", яка поєднуватиме слухачів і музикантів у діалозі. Уявіть собі: сидите ви у клубі за філіжанкою кави чи келихом пива, слухаєте якісну музику, спілкуєтеся з друзями, а в паузах між піснями ще й можете ставити музикантам якісь наболілі запитання. Наприклад, такі, як я ставлю Олександрові Гуштюку:

– Сашко, чому все-таки розпався досить успішний "Хронос"?
– Перша причина – так званий "синдром Йоко Оно". Наш басист зустрів дуже гарну дівчину, яка поставила йому ультиматум: або вона, або музика. Він покинув гурт, а потім почався занепад репетицій, депресія у музикантів. Згодом життєві проблеми задушили нашого барабанщика Андрія Моля, мого колишнього найкращого друга, і він теж пішов з музики. Оскільки я на той момент вже був розлучений, Іван неодружений, Віка ще вчилася, то ми могли знаходити час для музичного розвитку, і продовжили працювати. За деякий час до нас приєднався Андрій В’юга, він згодом емігрував до Канади, але залишив по собі гарну композицію "Заходь", яку ми й нині виконуємо. Коротше, Ф.А.Б. заснувався відразу після розпаду "Хроносу", але ще два роки ми шукали музикантів, які б нам підійшли. З допомогою відомого у Чернівцях музиканта Олександра Рогожевського знайшли басиста й барабанщика, і тоді визначився склад нової формації.
– Традиційне: що у вас за назва така?
– Як для ЗМІ, то це від англійського "Fabulous" – загадковий. А як для друзів, то від буковинського "фест а..єнна банда".
– Чи є у вас розподіл на тих, хто пише музику, а хто тексти?
– Немає. Кожен приносить музичні шматочки, потім ми це в’яжемо. Тепер у нас найактивніший бас-гітарист, він наймолодший, а тому – море енергії, море адреналіну, видає купу композицій.
– Над текстами довго працюєте?
– Останнім часом тексти пише теж басист. Якщо відверто, я до тексту ставлюся без фанатизму. Текст – це ще один інструмент, який я маю впхати в аранжування, от і все.
– Які музичні і літературні взірці впливають на вас?
– У написанні текстів я не беру участі. З музичного погляду мені однаково: що змістовний текст, а що просто набір слів. Щодо аранжувань, то свої партії я звів до мінімуму, тому що гурт наполовину молодий, музиканти шукають свою ноту. Я ж намагаюся впіймати загадкову ниточку композиції. Уявляю, чи це має бути сумна, чи весела композиція, і вже у побаченому ключі її допрацьовую. А щодо літературного впливу, я сумніваюся, що наш басист, який ще є і фізкультурником, багато читає. Наразі його тексти нагадують мені гумову качечку, яка не може пірнути глибоко саме через те, що вона гумова. Але потенціал є.
– Як себе почувають інші учасники гурту, де лідер не вокаліст, а гітарист?
– Віка, здається, не проти співати не свої пісні, якщо це добре для гурту. Якщо ж ні, вона критикує, і дуже часто об’єктивно. Принаймні я завжди до її думок прислухаюсь. Інша справа – одна дівчина, решта хлопці. Але вона у нас каратистка, і в будь-який момент може дати в чоло.
– Ваша вокалістка колись співала у відомому тернопільському гурті "Неймлес"…
– Вона тоді ще в школі вчилася, вітер в голові, хотілося емоцій і всього такого. А зараз її музикування достатньо серйозне. Навіть у порівнянні з непростим "Хроносом" її нинішні партії значно складніші. І саме в цій музиці повністю розкрився її вокал.
– Ви вже маєте не одну записану пісню. То коли вже їх можна буде послухати на носіях?
– На сьогодні записаних у студії пісень є сім. Плануємо випустити перший альбом, але до кінця року навряд чи встигнемо… Ми тепер збираємо всілякі наші архівні зйомки. Хто має якісь фотографії – приносьте, ми це все обов’язково розмістимо на сайті і вкажемо авторство. Коли назбираємо матеріалів, заразом і альбом свій виставимо для вільного скачування. Зробимо і невеличкий тираж дисків.
– Для чого і кого ви творите свою музику? Що у планах?
– У найближчих планах створити музичну тусовку у БКТМ "Автограф", причому, не для музикантів, а для відвідувачів, щоб вони могли прийти, поспілкуватися, відпочити під гарну музику, яка буде постійно змінюватися. Один вечір – джаз, інший – блюз, ще інший – бардівський. Вже кілька концертів буде у грудні, і один із них закінчиться джемом за участі публіки. Хочемо трохи вивести нашу культуру з андеграунду, розширити її рамки. Між музикантом і слухачем не має бути кордонів, вони мають спілкуватися між собою як просто люди.
Тарас ПІЦ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують