Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » У зростанні долара підозрюють валютних спекулянтів

У зростанні долара підозрюють валютних спекулянтів

у номері / економіка, бізнес
2 335
0
Долар в обмінниках уже перетнув позначку 10 гривень – за півроку гривня знецінилася більш ніж удвічі. Експерти не розуміють причини такого стрімкого зростання курсу долара, називаючи його спекулятивним. Вони вважають, що до Нового року гривня може подешевшати й до 12 гривень за долар, після чого почнеться її зміцнення.
Експерти відзначають, що населення припинило скуповувати долари, і тому зовсім не паніка є причиною різкого подорожчання американської валюти. Навпаки, люди почали продавати долари напередодні новорічних свят.
Економісти підозрюють, що такий курс – справа рук банків, які займаються спекуляціями. "Жодних економічних передумов для зростання курсу вище 7,5-8 гривень за долар немає, – відзначає аналітик Андрій СМОЛІН. – Але ми вважаємо, що до кінця грудня курс може перевищити 12 гривень за долар".
"За нинішніх умов і при такій банківській політиці, як зараз, нас незабаром чекає хвиля банкрутств спочатку компаній, а потім і самих банків", – упевнений почесний президент автокорпорації АІС Дмитро СВЯТАШ. – Масових банкрутств можна чекати вже в січні або на початку лютого Але банкрутству української банківської системи я буду радий. На зміну їм прийдуть інші банки, сподіваюся, з більш людяними методами роботи".
Національний банк намагається зупинити стрімке падіння гривні. Зокрема з понеділка банки викуповуватимуть валюту, що їхні клієнти пропонують на продаж, і далі продаватимуть. За словами голови НБУ Володимира СТЕЛЬМАХА, ці заходи, приблизно через тиждень вплинуть на стабілізацію валютного курсу.
З 18 грудня Нацбанк щодня виходитиме на валютні аукціони з фіксованою ціною – у четвер з 8,95 гривень за долар, у п’ятницю 8,7.
Щоби припинити можливі спекуляції на валютному ринку, Національний банк також перевірить переважну більшість банків і позбавить їх ліцензій у разі виявлення порушень з валютними операціями. Про це заявив Президент України Віктор ЮЩЕНКО.
Надія ВАСИЛИШИН
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують