Мозок підлітка відмовляється ризикувати в присутності матері
У дослідженні брали участь 14-річні підлітки і їхні матері.
Підлітків посадили за автосимулятор. Дослідники стежили за активністю мозку учасників, поки ті їхали по трасі. Спочатку добровольці виконували завдання поодинці, а потім поруч з ними сідали їхні мами.
Дослідження показало: сидячи за кермом на самоті, підлітки брали ризиковані рішення в 55% випадків. При цьому підвищувалася активність в областях мозку, пов'язаних з винагородою. Перебуваючи поруч з матір'ю, учасники йшли на ризик тільки в 45% випадків. Якщо ж вони все-таки ризикували, то рівень активності в зонах, що відповідають за винагороду, практично не підвищувався.
Коли підліток у присутності мами дотримувався правил дорожнього руху, наприклад, зупинявся на жовтий сигнал світлофора, активізувалася префронтальна кора. Дана область пов'язана з оцінкою ситуації і подальшим прийняттям рішень. Учені зробили висновок, що присутність матері змушує підлітків поводитися обачно.
До речі, дослідники вже проводили схожий експеримент. Тоді вони спостерігали за тим, як змінювалося поведінку водіїв у присутності ровесників. Після появи однолітка підлітки починали частіше виконувати небезпечні маневри.
Повернутися назад