Як собака став другом людини
Давні люди вперше приручили собаку наприкінці палеоліту.
З тих пір з'явилися домашні птахи, рогата худоба та інші тварини. Але лише собака заслужила горде звання друга людини. Вчені з Японії змогли пояснити, як відбувся процес зближення.
Пізнавальна здатність собак досить висока. Тварину можна навчити і виконувати окремі команди, і справлятися з цілими завданнями. Дивним чином собаки вловлюють потоки інформації. Пізнавальні навички цих тварин схожі на навички у маленьких дітей.
Основною причиною контакту між людиною і собакою, на думку японських вчених, є окситоцин, "гормон щастя". Після взаємодії господаря і тварини рівень цього гормону підвищувався в обох. Дані були встановлені в дослідженні за участю 30 добровольців з собаками. Тривалий зоровий контакт збільшував концентрацію окситоцину, виникало почуття радості і щастя.
Вчені пропонують використовувати домашніх тварин як одну з ланок лікування аутизму і посттравматичного стресу. Поки що лікарі віддають перевагу штучному гормону, але в деяких випадках можливе використання тварин як природного стимулятора утворення окситоцину.
Повернутися назад