Як саме засмага може призвести до раку шкіри
Не думайте, що, пішовши з пляжу, ви уникли небезпеки отримати пошкодження шкіри.
Як довели вчені Єльського університету, сонячне світло продовжує завдавати шкоди й підвищувати ризик раку протягом кількох годин, передає BBC. Виявляється, у всьому винен меланін – сполука, яка покликана захищати шкіру.
Відомо: УФ-випромінювання шкодить клітинам шкіри, викликаючи мутації в ДНК. Меланін, пігмент шкіри, поглинає випромінювання. Але до нещодавнього часу вчені не знали, що відбувається з поглиненої енергією. З'ясувалося: "заряджений меланін" запускає цілий каскад небезпечних реакцій. Коктейль надпероксід і пероксінітріта виливається в розкладання енергетично насичених молекул.
Підсумок – вивільнення величезного обсягу руйнівної енергії, небезпечної для ДНК. Лабораторні тести показали: через ці реакції пошкодження актуальні через кілька годин після УФ-впливу. Виходить, 50% і більше ДНК-пошкоджень не відбуваються на пляжі, а трапляються по дорозі додому. Тепер постає завдання створити просунутий сонцезахисний крем, який би ще вбирав енергію з меланіну. У будь-якому разі, не варто проводити на сонці час від 11.00 до 15.00. Також слід використовувати засоби з фактором захисту мінімум SPF30.
Повернутися назад