Косметика прискорює момент менопаузи
Деякі хімічні речовини, як відомо, збільшують ризик окремих видів раку, метаболічного синдрому і викликають раннє статеве дозрівання у дівчаток.
Фахівці з Вашингтонського університету вивчали вплив хімічних сполук на організм жінок. Вони проаналізували рівні 111 хімічних речовин в крові та сечі 31525 жінок.
15 речовин виявилися небезпечними, включаючи фталати, які використовуються для пом'якшення пластику, передає The Hindustan Times. Фталати містяться в упаковках для харчових продуктів, а також косметиці і товарах для дому, наприклад, парфумах, помадах, гелях для душу, засобах догляду за волоссям і лаках для нігтів.
Дослідження показало, що у жінок з більш високими рівнями певних хімічних речовин в організмі менопауза наступала на 2-4 роки раніше, ніж в учасниць з низькими рівнями небезпечних речовин. Зниження функції яєчників впливає не тільки на фертильність. Воно ще й підвищує ризик серцево-судинних захворювань, остеопорозу та інших проблем зі здоров'ям.
Повернутися назад