Чому варто «моржувати»
Лікарі кажуть, що після купання нікому не буває погано, якщо дотримуватися основних правил.
Лікарі кажуть, що після купання нікому не буває погано, якщо дотримуватися основних правил:
- Роздягатися безпосередньо перед тим, як зануритися, тобто не мерзнути перед ополонкою, особливо важливо – не стояти голими ногами на льоду.
- Не проводити в крижаній воді більше 5 секунд.
- Відразу ж добре розтертися після того, як вилізли з ополонки, і швидко одягнутися.
- У жодному разі не "зігріватися" алкоголем перед пірнанням і не робити цього з похмілля.
Тоді купання принесе безсумнівну користь. Знаменитий лікар-кінезітерапевт Сергій Бубновський постійно пропагує кріотерапію – лікування холодом. Ось які причини він наводить у своїй книзі "Головний біль, або навіщо людині плечі?".
– Будь-яка холодна ванна або холодний душ з головою протягом 5-10 секунд допомагає зберегти здоров'я, – запевняє Сергій Бубновський. – Короткочасна процедура, пов'язана із застосування холодної (до +4 градусів за Цельсієм) води, має протизапальний і знеболювальний ефект і не може викликати переохолодження. За законом терморегуляції, у відповідь на зовнішній вплив кров починає швидше рухатися тілом, зігріваючи нас. І є ще кілька важливих моментів.
1. Тонізується гладка мускулатура судин, різко посилюючи мікроциркуляцію в тканинах. Завдяки тонусу судин зникає головний біль.
2. Поліпшується газообмін, насичення тканин киснем.
3. Зміцнюється імунітет – короткочасний вплив холодом "лякає" організм, який починає виробляти більше антитіл.
4. Посилюється обмін речовин, адже завдяки більш швидкому кровообігу всі органи починають працювати в більш активному режимі. Резерви організму активуються.
5. Зміцнюється сила волі. Подолавши страх перед холодом, людина починає поважати себе більше, з'являється впевненість.
Повернутися назад