Експерти радять спокійно заводити дітей людям «за 40»
Діти, які з'явилися на світ у більш дорослих батьків, всупереч поширеній думці, по життю будуть рідше страждати від проблем зі здоров'ям.
Зокрема у таких дітей зазвичай знижений кров'яний тиск, рівень холестерину, поліпшений метаболізм цукру (діабет не загрожує), пише The Daily Mail. Це показало дослідження 70 людей, чий середній вік становив 46 років.
Вчені з Університету Біркбек і Університетського коледжу Лондона поки що не знають, що важливіше: мати більш дорослу матір, більш дорослого батька або обох немолодих батьків. Зрозуміло також те, що в більш дорослих батьків діти рідше переживають емоційні потрясіння (просто з віком конфлікти в сім'ї відбуваються не так часто). Плюс, відзначається велика мовна розвиненість у дітей.
Згідно зі статистикою, зараз дедалі більше жінок в 50 років народжують своїх первістків. І, на думку незалежних експертів, не можна сперечатися з тим, що в більш дорослих матерів частіше виникають ускладнення під час пологів і вагітності (підвищений ризик викиднів, позаматкової вагітності та генетичних проблем, а також гіпертонії, діабету, відхилень стосовно плаценти).
Так, жінки, які старші 40 років, утричі частіше втрачають дитину, ніж більш молоді матері. У самих дітей можливий розвиток аномалій, наприклад, синдрому Дауна. Причому, тут роль відіграє й вік батька. У літніх батьків діти нерідко страждають від аутизму, шизофренії, карликовості, вовчої губи. Деякі фахівці сюди додають хворобу Альцгеймера, біполярні розлади, хвороби серця і рак. За їхніми підрахунками, чоловік "за 40" удвічі частіше передає дітям мутації, які загрожують хворобами, ніж 20-річний. Тобто якість сперми знижується з роками.
Повернутися назад