DataLife Engine > Новини > Генетики знайшли ключ до стійкості лікарняних бактерій

Генетики знайшли ключ до стійкості лікарняних бактерій

Генетики знайшли ключ до стійкості лікарняних бактерій

Учені зрозуміли, що допомагає стійким до антибіотиків бактеріям, активно розмножуватися в лікарняних умовах.
Причина – плазміди. Це невеликі молекули ДНК, окремі від геномних хромосом і здатні репліцуватися автономно. Плазміди легко проникають в бактерії, передаючись від одного патогена іншому. І деякі плазміди несуть із собою ген стійкості, пише Medical Express.
Зокрема це стосується стійкості до карбапенемам. А це антибіотики з останньої лінії захисту. Наприклад, цією стійкістю володіє ентеробактерій. В США за останнє десятиліття частота виявлення інфекцій, викликаних цією бактерією, збільшилася в 4 рази.
Патоген виявили майже в 4% всіх лікарень в США. Показники смертності від інфекції становлять від 40% до 80%. Причому плазміди небезпечні навіть для, здавалося б, нешкідливих бактерій. Яскравий приклад – бактерії Klebsiella і Enterobacter. Останнім часом вони також набувають резистентності до антибіотиків з останньої лінії захисту.
Дослідники знайшли гени резистентності в біоплівках (конгломератів бактерій) в палатах і в стоках лікарняних раковин. Причому людина може бути носієм небезпечних бактерій і при цьому не хворіти, але передавати патогени іншим.



Повернутися назад