Глобальне потепління призводить до каменів у нирках
Глобальне потепління може бути причиною різкого збільшення хворих із сечокам'яною хворобою.
Експерти Дитячого госпіталю Філадельфії встановили, що тепла погода значно збільшує ризик утворення каменів у нирках.
Американські дослідники вивчили медичні записи 60000 дорослих і дітей в п'яти містах США: Атланті, Чикаго, Далласі, Лос-Анджелесі та Філадельфії. Вони зібрали дані по захворюваності на сечокам'яну хворобу, а потім зіставили їх з температурними особливостями в містах. Виявилося, що ризик появи каменів у нирках зростав, якщо середня температура підвищувалася на 10 градусів.
Це пов'язано з тим, що через спекотну погоду організм людини втрачає більше води. Зневоднення веде до більшої концентрації кальцію і мінералів в сечі, що і викликає утворення каменів. Щороку десятки тисяч українців опиняються в лікарні через цю досить болісну хворобу. У тому випадку, якщо камінь не проходить через сечовід навіть при вживанні великої кількості рідини, то лікарі видаляють його операційним шляхом.
Для видалення каменів з нирок використовуються два види операцій. Радикальна вимагає загальної анестезії та роботи скальпеля, а більш щадна дозволяє подрібнити камінь ультразвуком за допомогою методу літотрипсії.
Американські вчені пов'язують зростання числа жертв сечокам'яної хвороби з глобальним потеплінням. Тому вони закликають батьків дітей стежити за тим, щоб малюки споживали достатню кількість води в спекотні дні. Це допоможе уникнути зневоднення і знизити небезпеку розвитку хвороби.
Повернутися назад