DataLife Engine > Новини > Поганий стан кишечнику загрожує хворобами Паркінсона та Альцгеймера

Поганий стан кишечнику загрожує хворобами Паркінсона та Альцгеймера

Поганий стан кишечнику загрожує хворобами Паркінсона та Альцгеймера

Тривожність або збудження, що характеризується ефектом "метеликів у животі", показує, наскільки сильно шлунково-кишковий тракт (ШКТ) пов’язаний із мозком, пише The Daily Mail.
І, можливо, саме цей зв'язок стоїть за нейродегенеративними захворюваннями на зразок паркінсонізму і розсіяного склерозу, як і психічними недугами.
Доктор Антон Еммануель з Університетського коледжу Лондона вважає, що мозок і ШКТ постійно "перемовляються". З цієї причини при сильному стресі виникає розлад шлунку. Але є й зворотний зв'язок. При проблемах зі ШКТ можуть розвинутися захворювання мозку.
Відомо: при хворобі Паркінсона відзначається синдром надлишкового бактеріального росту в тонкому кишечнику. І він стосується зазвичай нешкідливих бактерій. Підсумок – газоутворення, здуття, діарея, біль. Можливо, бактерії виділяють сполуки, що впливають на нерви в ШКТ. І це виливається в пошкодження мозку.
Якщо стінки кишечнику пропускають бактерії, вони можуть потрапити в кровообіг, викликавши реакцію антитіл. Тоді патогени або імунна відповідь порушать роботу нервових тканин. І сигнали в мозок не зможуть надходити нормально. Зараз проводиться робота по розшифровці і складанню бази бактеріального генома. У перспективі можна буде проводити індивідуальну оцінку бактерій в ШКТ для визначення адекватного лікування і запобігання хвороб мозку.



Повернутися назад