Їжте достатню кількість їжі.
Вчені з Науково-дослідного інституту Дитячої Лікарні Окленда з'ясували: жирні кислоти омега-3 і вітамін D можуть регулювати рівень серотоніну в мозку.
Серотонін впливає на поведінку і широкий спектр когнітивних функцій, в тому числі, настрій, прийняття рішень, соціальну та імпульсивну поведінку. Крім того, він контролює рівень агресії.
Багато психічних розладів, наприклад, розлади аутистичного спектру (РАС), синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ), біполярні розлади, шизофренія і депресія пов'язані з низьким рівнем серотоніну в мозку.
Дослідження показало: вітамін D і жирні кислоти омега-3 здатні впоратися з цими захворюваннями.
Ейкозапентаєнова кислота (ЕПК) з класу омега-3 збільшує показники вивільнення серотоніну з пресинаптичних нейронів, знижуючи рівень медіатора запалення в мозку - простагландину E2. Саме він винен в нестачі серотоніну.
Вітамін D в організмі перетворюється в стероїдний гормон, що контролює близько 1000 генів, багато з яких знаходяться в мозку.
Дефіцит вітаміну D і кислот омега-3 негативно впливають на генетичні шляхи, важливі для розвитку мозку, соціального пізнання та прийняття рішень. Ці мікроелементи дуже корисні для психіки.
На жаль, дефіцит вітаміну D - досить поширена проблема. Від нестачі жирних кислот омега-3 страждають люди, які не їдять достатньо риби.