Вона може потрапляти зовні з одягом, продуктами чи тваринами.
Іноді ми не звертаємо на неї уваги, але виникнувши на стінах нашого дому чи на меблях через надмірну вологість, цвіль може завдати чималої шкоди організму людини.
Пліснява – це один із видів грибкових утворень, яка, виникаючи з невеличкої плямки на стіні, може розростись до великих розмірів, залежно від сприятливості умов. У квартирі найчастіше виникає чорна цвіль у темних та вологих кутках. Причиною стають мікроскопічні спори плісняви, які розмножуються при високій температурі.
Вона може бути як і спричиненою супутніми умовами, так і занесена вами ззовні на одязі, продуктами чи тваринами. Також цвіль обов’язково виникне в умовах поганої вентиляції будинку.
Найчастіше людина, помітивши в домі цвіль, не поспішає проводити ліквідаційні заходи, вважаючи що з часом "само зійде". Однак, не варто недооцінювати небезпеку плісняви, яка є надзвичайно токсичною та викликає чимало хронічних захворювань.
Зокрема, такі поширені зaхворювання як мoлочниця, ураження печінки та нирок, стоматит, носові кровотечі – це все шкода, завдана пліснявою. Якщо ви відчуваєте постійну нудоту, легко втомлюєтесь та страждаєте головними болями, не потрібно бігти до лікаря – спершу приведіть до ладу будинок.
Для того, щоб позбутись цвілі остаточно, лікарі радять не економити на собі та здоров’ї і зробити повноцінний ремонт кімнати, де виникла інфекція. Тільки так ви будете впевнені, що напасть не повернеться і не отруюватиме вам організм.
Щодо інших кімнат квартири чи будинку, то лікарі радять частіше їх провітрювати, щоб не занести цвіль, а також підтримувати рівень вологості не вище 50%. У вологі пори року вмикайте обігрівачі та просушуйте килими, подушки, штори які знаходяться у кімнатах.