Вчені стверджують: не всі психопати – холодні, жорстокі люди, які не здатні співпереживати іншим і не піддаються лікуванню.
Це лише стереотип. Насправді в глибині душі деякі психопати дуже емоційні. Вони просто "вимкнули" свої емоції, щоб впоратися з життєвими труднощами. Таким людям, швидше за все, може допомогти психотерапія, пише Psych Central.
Дослідники вивчили 150 підлітків у віці від 11 до 17 років з виправних установ для неповнолітніх. Учасники вважалися черствими, байдужими і в минулому здійснювали антисоціальні вчинки, які підвищили у них ризик розвитку психопатії в дорослому віці. Деякі підлітки відповідали класичному опису психопатів, але інші – ні.
Багато учасників, які здавалися безпристрасним і черствими, були тривожними, депресивними та емоційними. Їхній внутрішній світ виявився значно багатшими, ніж він повинен бути при психопатії. Інші нещодавні дослідження показали, що серед дорослих психопатів є ті, хто відчуває емоційний дистрес. Вчені вважають: таким підліткам важливо навчитися керувати своїми емоціями. Для них не підійде метод нагороди і покарання, який зазвичай використовується при роботі з психопатами.