Співробітники Інституту наук Вейцмана в Реховоті зробили несподіване відкриття.
Виявляється, під час рукостискань люди обмінюються не тільки бактеріями, але й хімічними сигналами. Був здійснений експеримент за участю 300 добровольців.
Всі вони по черзі приходили до керівника дослідження на співбесіду. Учений вітався з добровольцями за допомогою потиску руки, а потім віддалявся в іншу кімнату. У цей час за поведінкою людини, яка залишилася в лабораторії, стежили через приховані відеокамери. У свою чергу, спеціально створена комп'ютерна програма створювала модель руху рук кожної людини. З'ясувалося: люди по кілька разів мимоволі нюхали свої руки. Руки знаходилися біля рота приблизно 22% всього часу очікування.
У рамках другої частини експерименту керівник дослідження вітався за руку з кількома добровольцями в гумових рукавичках. Пізніше на рукавичці були виявлені молекули сквалена й пальмітинової кислоти. Ці сполуки також виділяються під час спілкування тварин (собак і щурів). Виходить, що під час рукостискання люди теж обмінюються хімічними сигналами, мабуть, передаючи один одному важливу інформацію з біологічної точки зору.