Молодий буковинець » Ваше здоров'я » Новини » Міф про бубонну чуму розвінчаний

Міф про бубонну чуму розвінчаний

Ваше здоров'я / Новини
838
0
Міф про бубонну чуму розвінчаний

Прийнято вважати, що чорні щури – головні розповсюджувачі бубонної чуми в Європі.
Але співробітники Університету Осло вважають: спалахи чуми в середні століття слід пов'язувати не з європейськими щурами, а з гостями з Азії, передає BBC.
Чорна смерть, яка виникла в Азії, прибула в Європу в 1347 році і викликала одну з найбільш смертоносних епідемій в історії людства. У наступні 400 років спалах чуми виникав знову і знову. Щоб розібратися, що допомогло чумі поширитися, вчені порівняли дані про погодні умови з 7711 спалахами чуми. Це могло б показати, яку роль відіграли щури.
Отже, щоб гризуни ефективно розповсюджували чуму, повинно бути тепле літо з помірною вологістю. Але аналіз не виявив зв'язку між спалахами чуми і погодою. З цього був зроблений висновок: можливо, особливі погодні умови саме в Азії створили ідеальні умови для великої піщанки – ще одного гризуна, що переносить чуму. В Азії цілком комфортно могли себе почувати і блохи (багато опадів навесні, а потім тепле літо).
І якраз цей гризун спровокував подальший розвиток епідемії в Європі. Більше того, в той період активізувалися торгові зв'язки Заходу і Сходу. Тому, чума, швидше за все, прийшла в Європу по Шовковому шляху. Щоб підтвердити теорію, ученим належить провести аналіз ДНК бактерій чуми, заборонених зі скелетів по всій Європі.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують