Іноді пацієнти відчувають, що лікар не вірить їм або не розуміє їх.
Це викликає у хворих гнів і дистрес – стани, які можуть погіршити їхнє самопочуття, передає Zee News. У психології такий феномен називається "ефект ноцебо". Засіб, що не має реальної фармакологічної дії, стає причиною негативної реакції у пацієнта.
Люди звертаються по медичну допомогу з певними переконаннями і очікуваннями, на які впливає культура і їхній попередній досвід. Від цього залежить багато чого, але контакт між лікарем і пацієнтом теж відіграє певну роль. Дослідники з Університету Ексетера записали і проаналізували розмови лікарів з п'ятьма пацієнтками клініки, які страждали від хронічного больового синдрому. У наступних інтерв'ю жінки поскаржилися на те, що лікарі їм не повірили.
Пацієнтки вважали: фахівці не приділили їм достатньо уваги або не зрозуміли їхнього стану. Жінки випробували відчай і злість після такої консультації. Вони відчували потребу підтвердити своє захворювання або збиралися в майбутньому уникати лікарів і лікування. Фраза "У вашої болю немає фізіологічної причини", сказана лікарем, щоб заспокоїти хворого, може бути сприйнята як знак недовіри. Вчені закликають лікарів стежити за тим, що і як вони говорять своїм пацієнтам.