Коментує Світлана Бережна, лікар дієтолог-гастроентеролог.
- Голодування
Дуже шановане багатьма адептами нетрадиційної медицини голодування (особливо "сухе", коли людина відмовляється не тільки від їжі, але й від пиття) загрожує тим, що протягом кількох діб відбувається зневоднення організму, інтоксикація та шок.
- Сироїдіння
Може викликати серйозні порушення шлунково-кишковому тракті, порушення всмоктування вітамінів, порушення в роботі кишечнику.
- Тривалі монодієти
Наприклад, коли людина харчується тільки кефіром або гречкою. Так можна легко довести себе до гіповітамінозу (нестачі в організмі кількох життєво важливих вітамінів) і збою травлення.
- Кольорові дієти
Коли людина довго складає меню з продуктів одного кольору, наприклад, червоного або жовтого. В організмі відбувається накопичення агресивних ферментів, що може викликати проблеми з печінкою і виробленням жовчі.
- Жорсткі білкові дієти
Коли людина відмовляється повністю від вуглеводів, клітковини і жирів, можуть призвести до тривалих закрепів.
- Зловживання чаями для схуднення
Їхні виробники найчастіше запевняють в їхній "натуральності та відсутності побічних ефектів". Однак насправді це не так. До складу більшості з них входять або сечогінні трави (наприклад, листя брусниці), або проносні (трава сени, інжир), або ті й інші разом. При безконтрольному застосуванні сечогінні компоненти можуть порушити електролітний баланс організму й викликати проблеми в роботі серця, спазми судин, утворення тромбів. Проносні призводять до порушення природної мікрофлори кишечнику, яка відповідає за імунітет.