Співробітники Стенфордського Університету впевнені: навколишнє середовище визначає стан імунітету більшою мірою, ніж спадковість.
І цей ефект особливо проявляється в літньому віці, пише The Times of India. Цей висновок допоміг зробити порівняльний аналіз близнюків: моно- і дизиготних. Перші мають на 100% спільні гени, а другі – у середньому на 50%.
Для дослідження були зібрані 78 пар монозиготних близнюків і 27 пар дизиготних близнюків. Виявилося, три чверті показників крові були пов'язані з неспадковим впливом. Сюди належали контакти з мікробами і токсинами, які відбувалися раніше, вакцинації, дієта і гігієна порожнини рота.
Імунна система дуже рухлива. Досить наявності або відсутності всього однієї вірусної інфекції, щоб вироблявся найсильніший ефект на склад і реакцію імунної системи. Якщо імунна система працює добре, то вона швидко адаптується до наявності агресивних агентів або корисних елементів. Оскільки процес адаптації відбувається постійно, зовнішні впливи переважають над впливом спадковості.