Згідно з останнім дослідженням, ця проблема є в 6% населення Землі, пише DNA India.
Показники поширеності відрізняються залежно від регіону. Наприклад, Північна і Західна Європа мають відносно небагато Інтернет-залежних – 2,6% населення.
А ось на Близькому Сході таких 10,9%. І ця залежність сильно позначається на якості життя. Бренда К. Вейдерхольд з Інституту інтерактивних медіа та Медичного інституту Віртуальної реальності підкреслює зв'язок залежності і якості життя. Примітно: висока доступність Інтернету, як у Європі, не призводить до інтернет-залежності.
При цьому нещодавно вчені довели: залежність від Facebook схожа на алкоголізм і наркоманію. Наприклад, з 292 студентів 10% користувачів Facebook не могли контролювати відвідування соціальної мережі. Учасники відчували сильне бажання зайти на сайт, відчували роздратування, якщо не могли цього зробити, і проводили в Facebook дедалі більше часу. Причому, залежність від Facebook часто супроводжувалася проблемами з алкоголем.
Плюс, ці люди не контролювали свої емоції, що в попередніх дослідженнях було пов'язано з наркоманією. Дослідники вважають, що у Facebook є кілька характеристик, які сприяють розвитку залежності, схожою на наркотичну. Повідомлення або новий контент у новинній стрічці користувачів виступають як нагорода. Неможливо передбачити, коли з'явиться новий контент, тому люди знову і знову заходять на свою сторінку. Це сприяє формуванню залежності. Вчені вважають: залежність від Facebook слід офіційно визнати однією з поведінкових залежностей.