У новому дослідженні, проведеному в Університеті Олбані, взяли участь 292 студентів у віці від 18 років і старші.
Добровольці оцінювали своє ставлення до соціальних мереж, відповідаючи на запитання, подібні тим, які зазвичай використовуються для діагностики залежної поведінки. Майже 90% виявилися активними користувачами Facebook. Вони приділяли соціальній мережі приблизно третину часу, проведеного ними в Інтернеті. 67% отримували повідомлення з Facebook на свій смартфон, пише Business Standard.
10% користувачів Facebook не могли контролювати відвідування соціальної мережі. Учасники відчували сильне бажання зайти на сайт, відчували роздратування, якщо не могли цього зробити, і проводили в Facebook дедалі більше часу. Дослідники виявили, що люди, які не моли жити без соціальних мереж, часто мали проблеми з алкоголем. Крім того, багато респондентів, залежні від Facebook, не могли контролювати свої емоції, що в попередніх дослідженнях було пов'язано з наркоманією.
Дослідники вважають, що у Facebook є кілька характеристик, які можуть сприяти розвитку залежності, схожої на наркотичну. Повідомлення або новий контент в новинній стрічці користувачів виступає як нагорода. Неможливо передбачити, коли з'явиться новий контент, тому люди знову і знову заходять на свою сторінку. Це сприяє формуванню залежності. Вчені вважають: залежність від Facebook варто офіційно визнати однією з поведінкових залежностей.