Відомо, що на Заході на тлі епідемії ожиріння лікарі іноді змушені везти пацієнтів у відділення ветеринарії для проведення МРТ.
У стандартні томографи такі пацієнти не можуть поміститися. Магнітно-резонансна томографія (МРТ) – один із найбільш інформативних методів діагностики, які існують у медицині нині.
У неї не так багато протипоказань, але одне з них – обмеження пацієнтів за вагою. А в інших випадках не стільки за вагою, скільки за обсягом деяких частин тіла (талії, шиї, кінцівок). Сам апарат розрахований, в основному, на пацієнтів вагою до 120-160 кілограмів. Однак додаткові обмеження накладає обсяг спеціальних котушок, які закріплюються на пацієнтові перед дослідженням.
Навіть якщо за вагою пацієнт відповідає можливостям апарату, а за обсягом досліджуваної частини тіла немає, то котушки просто не зможуть на ньому застібнутися. Значить, проведення дослідження стане неможливим. Для людей з надмірною масою тіла це дійсно може стати великою проблемою. Якщо людина не проходить по вазі та кола в МР-томограф, тоді їй не залишається нічого іншого, як шукати апарат з розширеними можливостями під свої розміри по всій країні або навіть за її межами.
Існують магнітно-резонансні томографи для тварин, які відрізняються від апаратів, створених для людей, великими розмірами. Однак таких апаратів вкрай мало, і вони дуже дорогі. Щодо спеціальних МР-томографів для людей зі збільшеними габаритами і масою тіла, то в Штатах, які випереджають інші країни за темпами розвитку надмірної маси тіла у населення, такі апарати розроблені і використовуються