Учені досліджували ефект ігор на прикладі літніх людей 60-89 років, які перебувають в депресії.
Виявилося, ігри позитивно впливають на роботу мозку. Щоправда, тут використовувалися спеціально розроблені гри. Літнім людям пропонували грати по 30 годин на тиждень. У підсумку через чотири тижні вдалося досягти результатів, які можна порівняти з тримісячним курсом антидепресанту есциталопраму.
Учені представили дві гри. У першій вимагалося натискати кнопку щоразу, коли кулька на екрані змінював свій колір. У другій потрібно було розподілити по групах предмети зі списку. Ігри дозволяли визначити швидкість, точність і увагу учасників. Треба сказати, що спочатку вчені хотіли зрозуміти, чи здатні ігри відновити роботу мозку (пам'яті й префронтальної кори) у літніх людей.
Також було відомо: порушення когнітивних здібностей пов'язане зі зниженням чутливості до антидепресантів. Тепер же виявилося, що ігри можуть обійти антидепресанти по ефективності (72% тих, хто грали, повністю позбулися симптомів депресії).
Треба сказати, фахівці раніше теж звертали увагу на ігри. Наприклад, Університет Сан-Франциско довів, що за допомогою Wii і Kinect можна проводити фізіотерапію з метою поліпшення відчуття рівноваги в людей з хворобою Паркінсона. А гра Guitar Hero позбавляє від паралічу пальців руки після інсульту.