Вчені з госпіталю Жіночого коледжу проаналізували дані більше 38000 осіб з хронічною ішемічною хворобою серця (ІХС), мешканців міст та сільської місцевості.
Дослідники припускали: якість медичного лікування в сільській місцевості нижча. Тому у людей, які жили там, міг бути вищий ризик смерті від серцево-судинних захворювань, пише The Times of India.
Вчені з'ясували: це не так. Після виходу з лікарні стан здоров'я пацієнтів був приблизно однаковим, незалежно від місця їхнього проживання. У сільській місцевості у людей із захворюваннями серця менше можливостей для амбулаторного лікування. Їм, як правило, доводиться лікуватися у відділеннях невідкладної допомоги через відсутність безлічі фахівців. Незважаючи на це, стан їхнього здоров'я після лікування не гірший, ніж у жителів міст.
Відомо: серцево-судинні захворювання забирають майже половину (чотири мільйони) життів на рік. Деякі країни Європи підходять до переломного моменту, коли захворювання серця і судин поступаються місцем серед причин смерті раку. У багатьох європейських країнах в зв'язку з пропагандою здорового способу життя і боротьбою з палінням, здоров'я серцево-судинної системи людей значно зміцнилося. На жаль, це не стосується країн Східної Європи.