Молодий буковинець » Ваше здоров'я » Новини » Прийом анальгетиків може покращити результат лікування депресії

Прийом анальгетиків може покращити результат лікування депресії

Ваше здоров'я / Новини
803
0
Прийом анальгетиків може покращити результат лікування депресії

Датські вчені виявили, що популярні протизапальні і болезаспокійливі препарати здатні підвищувати ефективність лікування антидепресантами.
Таке комбіноване лікування значно знижує ризик рецидиву депресивного розладу.
Можливо, в недалекому майбутньому лікарі-психіатри, призначаючи хворому, страждаючому клінічної депресією, лікарські препарати, обов'язково стануть вказувати в рецепті і 1-2 ліки, які зазвичай використовуються при застуді або головних болях.
Відбудеться це завдяки відкриттю, яке скоїли датські вчені з університету міста Орхус (Aarhus University).
Вони провели мета-аналіз 14 раніше опублікованих наукових робіт із загальним число учасників більше 6 200 осіб. Всі випробовувані страждали клінічної депресією в середній і важкій формі.
Аналіз інформації, що міститься в їх історіях хвороби, показав, що у тих хворих, які поряд з антидепресантами приймали такі препарати як ацетилсаліцилова кислота, парацетамол, ібупрофен та інші ліки, що зменшують запальні процеси і знімають бойові відчуття, ризик розвитку рецидиву депресії був нижче в 2 -3 рази порівняно з тими учасниками, які протизапальних і болезаспокійливих засобів не приймали.
Це перше в історії медицини дослідження, в якому було доведено існування певного терапевтичного ефекту у анальгетиків і протизапальних препаратів відносно депресії.
Автори дослідження підкреслюють той факт, що в Данії депресією страждають не менше 15% дорослого населення. Між тим, навіть антидепресанти останнього покоління здатні забезпечити полегшення симптомів хвороби далеко не у всіх хворих.
"Можливість посилення терапевтичного ефекту психіатричних препаратів за допомогою прийому протизапальних і болезаспокійливих ліків має величезне значення для доль мільйонів людей у всьому світі", - вказує один із співавторів цього дослідження професор Оле Кохлер (Ole Köhler).
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують