Відомо, що пасивне паління призводить до різних проблем зі здоров'ям, наприклад, хвороб серця або дихальної системи.
Тому уряди багатьох країн організували заходи, щоб захистити населення від впливу тютюнового диму. Вчені з Абердинського і Единбурзького університетів проаналізували дані чотирьох взаємопов'язаних досліджень, проведених в Шотландії між 2009 і 2013 роками. У цих дослідженнях вимірювався рівень вмісту в повітрі маркерів вторинного тютюнового диму, зважених тонкодисперсних частинок (ТЧ 2,5), таких як пил, пише BBC.
Основними джерелами ТЧ 2,5 є вихлопні гази від автомобілів і викиди. Шотландські дослідники задалися метою оцінити кількість ТЧ 2,5 в повітрі, яке вдихають люди, які жили у будинках курців і некурців. Вони об'єднали дані досліджень з даними про типову частоту дихання і життєдіяльність людей. Також вчені зібрали інформацію про якість повітря в 93 "курящих" і 17 "некурящих" будинках. Результати показали, що концентрація ТЧ 2,5 в "курящих" будинках була приблизно в 10 разів вища, ніж у "некурящих". Вплив ТЧ 2,5 на "некурящих" людей, що жили з курцями, зазвичай перевищував рекомендовану Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) норму утричі.
Багато "некурящих", які мешкали з курцями, вдихали стільки ж ТЧ 2,5, скільки "некурящі" і ті, що уникають тютюнового диму жителі міст з високим рівнем забруднення повітря (таких як Пекін або Лондон). У будинках, де не було обмежень, пов'язаних з курінням, концентрація вторинного тютюнового диму приблизно в 10 разів перевищувала той же показник в будинках, де існували подібні обмеження. В чверті будинків середня концентрація ТЧ 2,5 більш ніж в 11 разів перевищувала середньорічну норму, рекомендовану ВООЗ. Дослідники підрахували, що за 80 років людина, яка живе в "некурящому" будинку, вдихне 0,76 грама ТЧ 2,5, а той, хто живе в "курящому" будинку – 5,82 грама. Якщо в будинку людини, яка не палить, але мешкає з курцями, запровадять заборону на паління, вона буде вдихати на 70% менше ТЧ 2,5.