Їзда на велосипеді або друк на комп'ютері вимагають координації між зором і рухами.
У процесі опанування подібних навичок людина повинна проробити складний шлях від початківця до експерта. Успішно пройшовши навчання, вона, ймовірно, буде здатна виконувати ці завдання, свідомо не думаючи про них, розповідає Psych Central.
Дослідники здійснили два експерименти. У них взяли участь 18 геймерів (тих, хто за останні півроку не менше двох годин грали в шутери від першої особи, принаймні, тричі на тиждень) і 18 осіб, які за останні два роки грали мало або взагалі не грали. У першому експерименті учасники, використовуючи комп'ютерну мишку, повинні були утримувати курсор в центрі квадрата, переміщатися по складній траєкторії, яка повторювалася.
Спочатку геймери справлялися із завданням не краще, ніж інші учасники. До кінця експерименту результати всіх добровольців покращилися, оскільки вони запам'ятали складну траєкторію руху мішені. При цьому геймерам все-таки вдалося перевершити інших учасників. Ймовірно, їм допоміг досвід комп'ютерних ігор.
У наступному експерименті дослідники хотіли перевірити, з чим саме були пов'язані результати (з навчанням або з сенсомоторним контролем). Вчені усунули компонент навчання з експерименту. Вони попросили учасників знову відслідковувати рухому точку, але в цьому випадку траєкторія руху мішені постійно змінювалася. Цього разу з плином часу прогресу не спостерігалося ні у геймерів, ні у звичайних людей.
Мабуть ключову роль відігравало навчання. Геймери вчилися краще, ніж інші учасники. Вчені зробили висновок, що відеоігри в жанрі "екшн", наприклад, Сall of Duty або Assassin's Creed допомагають опановувати сенсомоторні навички. Такі навички мають першочергове значення для деяких вузьких спеціальностей. Прикладом є лапароскопічна хірургія, коли лікар має керувати складним процесом через комп'ютерний інтерфейс.