І все завдяки революційній роботі Гарвардського університету.
Його співробітникам вдалося виростити і пересадити повноцінно функціонуючі клітини підшлункової. Ці клітини прекрасно виробляють інсулін.
В основі лежать ембріональні стовбурові клітини. Саме вони подарували клітини, ідентичні здоровим. Якщо буде доведено безпеку таких клітин, їх трансплантація дозволить відмовитися від ін'єкцій інсуліну при діабеті 1 типу. Це значно скоротить кількість ускладнень, викликаних некоректною дозуванням інсуліну.
"Ми зараз на стадії доклінічних випробувань, в кроці від фінішу. На даний момент бета-клітини проходять випробування на тварин, у тому числі, на приматах. Клітини продовжують виробляти інсулін вже протягом декількох місяців. Було здорово дізнатися, що ми здатні робити те , що ми завжди вважали можливим ", - говорить професор Дуг Мелтон, який брав участь в дослідженні.
У свою чергу, професор регенеративної медицини Кріс Мейсон з Університетського коледжу Лондона порівняв дану роботу з відкриттям антибіотиків. А професор Елен Фукс з Університету Рокфеллера вважає, що це одне з найважливіших досягнень в області стволових клітин.