Виявляється, пухлини не ростуть безперервно, передає Science World Report.
Учені з'ясували це при дослідженні взаємодії між різними клітинними рецепторами. Рецептори, білкові молекули на поверхні або всередині клітин, беруть участь у передачі біохімічних повідомлень між клітинами.
Дослідники почергово вивчали рецептори епідермального фактора росту (ЕФР) і глюкокортикоїди. Рецептори ЕФР сприяють зростанню і міграції клітин, у тому числі, ракових. Глюкокортикоїди – стероїдні гормони, які відіграють важливу роль у підтримці енергії організму протягом дня.
Учені проводили експерименти на мишах. Клітина з кількома рецепторами отримує багато повідомлень відразу, і деякі з них мають пріоритет над іншими. Дослідники з'ясували, що міграція клітин, якій сприяє ЕФР, пригнічується, коли глюкокортикоїдний рецептор зв'язується зі стероїдним передавачем. Потім вчені помітили: ЕФР найбільш активний під час сну.
Висновки вчених – ще один крок до розуміння раку. "Вдень організм пацієнта, судячи з усього, сам пригнічує розвиток пухлини. У зв'язку з цим, ми пропонуємо змінити час проведення лікувальних заходів", – говорить дослідник Йосеф Ярден.