У новому дослідженні вчених з Університетського коледжу Лондона взяли участь 3000 осіб старших 50 років з надлишковою вагою та ожирінням.
У групі з надлишковою вагою кожен 20-й стикався з дискримінацією (нападками, неповагою чи поганим обслуговуванням). Серед людей з ожирінням на дискримінацію скаржився кожен третій. Результати не залежали від статі учасників, передає BBC.
Протягом чотирьох років люди, права яких були ущемлені, набрали приблизно кілограм зайвої ваги. Тим, у кого не було подібних проблем, вдалося скинути 0,7 кілограма. Так, звинувачення і спроби присоромити людей з надмірною вагою контрпродуктивні. Замість цього краще мотивувати й підтримувати їх.
"Стрес, викликаний дискримінацією, підвищує апетит і особливо тягу до нездорової калорійної їжі. Крім того, люди, які піддаються дискримінації, менш упевнені в собі, і через це вони рідше починають займатися спортом, щоб скинути вагу", – говорить дослідник Сара Джексон. Вчені говорять про те, що медичні працівники теж нерідко звинувачують людей з надмірною вагою. Тим часом лікарі, в першу чергу, повинні розуміти, як сильно таким людям необхідна допомога і підтримка.