Вчені розгадали загадку і змогли пояснити, чому новонароджена дитина росте досить повільно, якщо темпи зростання порівнювати з іншими ссавцями.
Вся справа в підвищених вимогах до харчування і кровопостачанню головного мозку: дитяча нервова система вимагає удвічі більше глюкози до п’ятирічного віку, якщо порівнювати дані з показниками дорослої людини. Це пояснює, чому темпи росту людини більше наближені до рептилій, ніж до ссавцям. Фахівці використовували дані, отримані при обстеженні дітей на МРТ і ПЕТ. Спеціальні методи дозволили визначити кількість необхідної глюкози на різних етапах розвитку. До певного періоду навіть фахівцеві важко визначити вік малюка за зовнішнім виглядом: необхідно відштовхуватися від даних психічного розвитку та кісткового віку.
Раніше вчені вважали, що максимальна кількість енергії необхідна дитині в момент народження, виявилося, що це судження було помилковим. "Енергетичний" пік настає до 4-5 років, коли мозок споживає до 65% всієї енергії організму. Саме в 4-5 років відбувається основний процес утворення зв’язків між нейронами і формуються базові поняття.