На світ з'явилися перші діти, зачаті за допомогою нової методики ЕКЗ.
Ця методика дозволить уникнути небезпечних ускладнень з боку здоров'я матері. Звичайна процедура припускає введення жінкам стимулюючого гормону – людського хоріонічного гонадотропіну. Однак цей гормон провокує синдром гіперстимуляції яєчників, пише The Telegraph.
Яєчники швидко збільшуються в розмірі, перевищуючи норму в кілька разів. Це стосується приблизно третини пацієнток. У підсумку з'являється блювота, нудота. У 5% випадків розвивається ниркова недостатність. Однак Імперський коледж Лондона виявив: гормон кісспептін також стимулює яєчники, але без побічних ефектів.
Випробування нового підходу почалося в січні минулого року. І на сьогоднішній день народилося 12 дітей. За словами матерів дітей, цикл ЕКЗ, що проводився з використанням нового гормону, проходив найлегше. У загальній складності метод випробували на 53 добровольцях. Було доведено: кісспептін стимулював вивільнення інших репродуктивних гормонів. На відміну від гонадотропіну, який залишається в крові тривалий час після ін'єкції, кісспептін розщеплювався швидше. Таким чином, ризик синдрому гіперстимуляції знижувався.
У рамках експерименту жінкам робили одну ін'єкцію кісспептіна, щоб викликати овуляцію. Здорові яйцеклітини сформувалися у 51 жінки з 53. 49 жінкам пересадили в матку 1-2 запліднених ембріона. А 12 жінок завагітніли. Найближчим часом учені збираються провести друге випробування гормону, але вже на жінках з полікістозом яєчників.