Людям із хронічними захворюваннями варто планувати літню відпустку, враховуючи думку лікуючого лікаря.
Таку рекомендацію дала Оксана Олійник, лікар-терапевт, кардіолог медичних центрів.
Зокрема гіпертонікам, діабетикам, людям, які страждають загостренням бронхіту або бронхіальної астми; тим, у кого є набряки або задишка в результаті серцевої недостатності; загострення виразки шлунку або 12-палої кишки не варто їхати в тривалі подорожі і міняти кліматичний пояс. Гіпертонікам добре підходить курорт у гірській місцевості. Відповідне місце для відпустки при хронічному бронхіті – узбережжя Середземного моря і сухі субтропіки.
Сонце корисне тим, хто страждає на псоріаз та екзему. Але сонячні ванни можуть нашкодити людям на системний червоний вовчак, з гінекологічними захворюваннями, пухлинами.
Людям з тромбофлебітом, варикозним розширенням вен варто відмовитися від тривалих перельотів і подорожей на автобусі. Анемія, обструктивні захворювання легень, травми, нещодавно перенесені операції, інфаркти, інсульти – протипоказання до авіаперельоту. Тривала поїздка в потязі або автобусі може погіршити здоров'я людей із серцевими хворобами і нейроциркуляторною дистонією.
Тим, хто планує подорож в екзотичну країну, потрібно поцікавитися, які хвороби там поширені, і чи потрібно робити додаткові щеплення.