Піт людини може викликати пошкодження захисних, антибактеріальних покриттів, що наносяться на дверні ручки.
І відбувається це лише за годину, передає Medical News Today з посиланням на Університет Лестера. Йдеться про мідне покриття, яке знищує мікроби. Антибактеріальний ефект зумовлений обміном зарядами. У підсумку обміну ДНК бактерій руйнується.
Але піт містить в собі сіль. А вона порушує цілісність металу, формуючи оксид на поверхні. Таким чином оксидний шар гальмує ефект міді. Зараз вчені намагаються знайти інші способи поліпшити гігієнічну ситуацію в лікарнях, де покриття з міді знайшли широке застосування.
Згідно з дослідженнями, мідь значно виграє в порівнянні з сріблом. Вона пригнічує резистентний стафілокок майже на 100% протягом двох годин. Також мідь рятує від кишкової палички, вірусу грипу A/H1N1, легионелли, грибків, аденовірусу, лістерії, туберкульозної бацили.
А Федеральне агентство з охорони навколишнього середовища США офіційно зареєструвало мідь як матеріал, придатний для створення протимікробної поверхні. У свою чергу, Міноборони США збирається оснастити протимікробними поверхнями з міді польові шпиталі.