Вони не виключають можливості включення в систему методик китайської медицини. За словами міністра охорони здоров'я Джеремі Ханта, він сам переконався під час поїздок до Китаю в тому, що китайська медицина має право на існування, якщо доведена її ефективність.
Кінцева мета – змішати китайську і західну медицину, пише The Telegraph. Під китайською медициною мають на увазі рослинні засоби, акупунктура, масаж. Наприклад, Національний інститут здоров'я і соціального забезпечення вже рекомендує акупунктуру як засіб лікування болю в попереку. Але ця рекомендація була зроблена тільки після проведення експериментів, підкреслюють експерти.
Щодо рослинних засобів, то вони цікавлять вчених давно. Наприклад, американські експерти з'ясували: мак може усунути біль. А ряст містить в корінні сильне знеболювальне. Щоправда, для остаточних висновків потрібно протестувати сполуку на токсичність. Водночас у Британії торік були озвучені офіційні попередження щодо китайських лікарських засобів через підвищену концентрації свинцю, ртуті та миш'яку. Також у деяких продуктах знаходили компоненти, отримані з тіл рідкісних тварин.