Вони протягом 25 років вивчали ефект, вироблений раціоном на старіння на прикладі 76 мавп, передає The Daily Mail.
Отже, низькокалорійний раціон не тільки гальмує процес старіння, але й знижує ризик хвороб і передчасної смерті. У рамках експерименту калорійність раціону тварин зменшували на 30%. Також була контрольна група (обмежень в раціоні не було). І в ній мавпи мали ризик хвороб, підвищений в 2,9 разу, і ризик ранньої смерті, підвищений утричі.
Раніше аналогічні дослідження здійснювали з використанням гризунів і комах. Тоді був зроблений висновок: зниження калорійності раціону без втрати в поживності збільшувало тривалість життя на 40%. Тепер, коли теорія підтвердилася і в роботі з приматами, можна говорити про можливість отримання препаратів, які за властивостями будуть схожі зі зменшенням калорійності раціону.
Всі "плюси" зменшення калорійності раціону пов'язані з регулюванням енергії в тілі. Цей фактор впливає на те, як організм використовує "паливо". Таким чином перепрограмується метаболізм. За словами вчених, зроблені висновки особливо актуальні для діабетиків. У багатьох тварин з контрольної групи в підсумку розвинувся діабет або преддіабет. А в основній групі тварин подібних проблем не було.